Kurs dla fotografów i filmowców

Kolejny Kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii na terenie diecezji tarnowskiej odbędzie się w sobotę 16 listopada br. w Brzesku. Jest on organizowany przez Diecezjalną Komisje Liturgiczną. Już zostały otwarte zapisy na ten kurs.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi kursu oraz z informacją jak zgłosić swój udział.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KURSU

DATA: Kurs odbędzie się w sobotę 16 listopada 2019 r.

Rozpoczęcie o godz. 9.00; zakończenie planowane jest ok. godz. 15:30
(przewidziana jest również przerwa obiadowa i poczęstunek)

MIEJSCE: Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne im. Jana Pawła II w Brzesku, ul. Plac Targowy 10.

W kursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat i mają pisemną zgodę-skierowanie swojego proboszcza. Odpowiedni formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej Diecezji tarnowskiej (www.diecezja.tarnow.pl) lub Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (www.wdo.diecezja.tarnow.pl) i wypełnić wymagane dane osobowe a następnie udać się do swojego księdza proboszcza i poprosić o wyrażenie zgody na udział w takim kursie (on też powinien wypełnić dolną część formularza jemu właściwą).

Wypełniony i opieczętowany formularz (kartka A4) należy przywieźć w dzień rozpoczęcia kursu i wręczyć go prowadzącemu (ks. dr Andrzej Dudek). Należy dołączyć do niego:

1. jedno zdjęcie legitymacyjne (format 3,5 cm x 4,5 cm)
  2. oraz 150 zł na pokrycie kosztów kursu.

Warunkiem otrzymania pozwolenia na fotografowanie i filmowanie jest udział w całym cyklu szkoleniowym. Na zakończenie, w dniu kursu, będą wręczane certyfikaty; natomiast imienne identyfikatory, niezbędne do okazywania kapłanom przed celebracją liturgiczną, zostaną wysłane pocztą do każdego z uczestników.

SPOSÓB ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA:

Zapisy na kurs będą otwarte od 1 października – 8 listopada 2019 r. Wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w kursie muszą zgłosić swój udział w kursie w tym nieprzekraczalnym terminie, aby organizator mógł przygotować dokumentację i materiały szkoleniowe. Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje się droga mailową, bezpośrednio do prowadzącego kurs ks. dr. Andrzeja Dudka w następujący sposób:

Na adres – andud_80@icloud.com –  należy wysłać:

1. Niektóre dane osobowe z formularza zgłoszeniowego (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia oraz nazwa parafii zamieszkania) lub w załączniku e-maila wypełniony czytelnie formularz zgłoszeniowy (plik doc lub docx lub pdf). Skan dokumentu dołączonego do e-maila niekoniecznie musi być już podpisany i opieczętowany przez proboszcza. Natomiast wersja papierowa podpisana i opieczętowana musi być przywieziona w dzień kursu.
  2. Zdjęcie legitymacyjne w wersji cyfrowej w formacie innym niż pdf (300 dpi, lub 420 x 540 pikseli)

W temacie e-maila należy wpisać: „Kurs foto –  nazwisko i imię”.

Jeżeli po wysłaniu maila, do tygodnia osoba zgłaszająca nie otrzyma maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie (tel. 14 631 73 80), podając imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego, aby prowadzący mógł skontaktować się osobiście i przyjąć zgłoszenie.