Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

1. Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

1. Dziś o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. z racji I Komunii św. Dziękujemy za dar ołtarza z tej racji złożony – komplet obrusów na wymiar i komplet bielizny kielichowej. Dzieci I-komunijne będą przeżywać Biały Tydzień. Z racji Białego Tygodnia wyjątkowo Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

1. W Liturgii: poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.; środa – 13 dzień miesiąca – po Mszy św. procesja różańcowa – Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy, zachęcamy do licznego udziału, by jak najlepiej przygotować się do parafialnych uroczystości odpustowych; piątek  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezb. i męcz.; sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP  – odpust w Pleśnej. A w naszej parafii Msze św. w ten dzień jak w niedziele. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. w kaplicy o godz. 9.00 i w kościele o 11.00 tradycyjnie dziękczynienie za plony. Grupy dożynkowe niech przyjdą z wieńcami na godz. 10.50 przed główne wejście kościoła parafialnego, nastąpi przedstawienie wieńców i o 11.00 msza św. dziękczynna za plony. Ze względu na stan epidemii prosimy o zachowanie wszelkich zaleceń sanitarnych i środków ostrożności. Życzenia…

1. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi – chciejmy jak najlepiej uczcić Maryję zawierzając Jej Niepokalanemu Sercu wszystkie sprawy naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. Prośmy szczególnie o ustanie epidemii, o zachowanie naszej parafii, naszych rodzin, nas samych od zakażenia. W tygodniu przed Mszami św. możliwość spowiedzi św. Obok przygotowania duchowego do odpustu trzeba też przygotować się zewnętrznie – zapraszam na sumę zgodnie z tradycją a ze względu na stan epidemii wedle uznania do zaszczytnego udziału wszystkie asysty, wszystkich, którzy pragną oddać hołd Matce i Patronce parafii. Msze św. w Uroczystość Odpustową o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy tradycyjnie o 9.00.

1. Za dwa tygodnie odpust w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym 23 sierpnia br. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Z racji sierpniowych uroczystości odpustowych – jak już było zapowiadane – niedziela chrzcielna to ostatnia niedziela miesiąca sierpnia.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci I-komunijnych i paniom za sprzątanie kaplicy. Do sprzątania kościoła przed dożynkami parafialnymi i odpustem prosimy panie: Maria Lisowska, Marta Skórka, Marta Słowik, Barbara Grochola, Agnieszka Maniawska, Bogumiła Moskal, Iwona Kubiś, Grażyna Urbaś, Ewa Borczuch, Kinga Smoleń. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Słowik Józefa i Sikora Dorota.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.