IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – „LAETARE” 22 III 2020

1. Zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego z dn. 14 marca 2020 r. po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce a w minionym tygodniu stanu epidemii informujemy:

wszyscy wierni są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej
– Biskup Tarnowski ograniczył możliwość uczestnictwa wiernych we Mszy Świętej do osób zamawiających intencje mszalne a w wypadku pogrzebu – do najbliższej rodziny. We Mszy Świętej wraz z duchowieństwem i posługującymi może brać udział maksymalnie 50 osób!

– codziennie przez pół godziny przed każdą Mszą św. prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, wówczas też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie możliwości zorganizowania tzw. spowiedzi przedświątecznej, dlatego zachęcamy do skorzystania z niej już teraz.

– do odwołania nie będzie nabożeństw Gorzkich Żali, nowenny do NMP, Drogi Krzyżowej i innych – zachęcamy (zgodnie z prośbą Ks. Biskupa) do indywidualnego czy rodzinnego ich odprawiania, do uczestniczenia w liturgii Mszy św. dzięki transmisjom radiowym, telewizyjnym czy internetowym.

– do odwołania nie będzie także spotkań grup parafialnych.

– Rekolekcje Wielkopostne – odwołane.

1. Zgodnie z wymogami sanitarnymi zachowujemy bezpieczną odległość od drugiej osoby co najmniej 1,5 m.

1. We wtorek Dzień Misjonarzy Męczenników. W środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Na bocznym ołtarzu Matki Bożej są specjalne ulotki, które można zabrać i wypełniając określone tam warunki podjąć dzieło Duchowej Adopcji. W czwartek Dzień Modlitw za więźniów.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Zofia Majer, Katarzyna Szydłowska, Krystyna Pękala, Beata Foszcz, Anna Pękala. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Sumara Lucyna, Marta Jadwiga.

1. Informacja od Redakcji „Gościa Niedzielnego”

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,

informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi –  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.

Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.

Redakcja „Gościa Niedzielnego”

1. Odszedł do wieczności śp. Stanisław Gawlik. Dobry Jezu…

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,

Redakcja „Gościa Niedzielnego”