Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 X 2020

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna kartka.

1. Dziś XX Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”! Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

1. W związku z publicznymi inicjatywami krytycznymi wobec Komunii Świętej na rękę Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała stosowny komunikat. Przypomina w nim, że główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, jednak “nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodziwe, niewłaściwe, złe lub grzeszne”. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią tego komunikatu, który jest umieszczony w Internecie i na stronie internetowej parafii.

1. W liturgii tygodnia: wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb., to zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 procesja różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego; czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.; piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. Życzenia….

1. Jutro w kl. VIII podczas katechezy egzamin sprawdzający przed Bierzmowaniem. Z powodu epidemii bez udziału rodziców i innych osób z zewnątrz.

1. W środę Dzień Nauczyciela. Chciejmy objąć naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i pracowników szkół.

1. Za tydzień Niedziela Misyjna. Składka w tym dniu na misje. Spotkanie róż różańcowych w tym roku będzie miało miejsce w Zabawie 24 X 2020 r. o godz. 10.00.

1. Za tydzień w całej Polsce liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu, dziękujemy tym, którzy przygotowali przed tygodniem ołtarze na procesję różańcową, dziękuję za liczny udział parafian w procesji ku czci MB Różańcowej.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Maria Kaput, Jadwiga Zbylut, Jadwiga Brożek, Elżbieta Gawlik, Zofia Gawlik. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Pałucka Małgorzata i Borzęcka Halina.
  2. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii, wiemy że jesteśmy w strefie żółtej jak większość terytorium kraju i przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

1. W zakrystii do nabycia są kalendarze na przyszły rok: Kalendarz Rolników – książkowy 23 zł, kalendarz ścienny– 6 zł.

1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

1. Wszystkim darczyńcom i zbierającym wczoraj płody rolne dla WSD w Tarnowie Bóg zapłać….

1. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. Fundacja SPES, pomagająca rodzicom po stracie dziecka, informuje, że 18 X w Tarnowie odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach. O godz. 15.00 w kościele w Tarnowie Mościcach zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Pogrzeb dzieci odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu w Tarnowie Mościcach, przy ul. Czarna Droga. Fundacja zaprasza też rodziców, personel medyczny oraz wszystkich zainteresowanych tematem na ogólnopolską konferencje online pt. „Kompleksowe wsparcie rodzin po stracie dziecka w wyniku poronienia oraz rodzin dziecka ze znacznym zaburzeniem rozwoju, zdiagnozowanym w okresie perinatalnym”. Konferencja odbędzie się 20 października, początek o godz. 16.00. Rejestracja przez stronę fundacjaspes.pl .

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.