1. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka dziś Światowy Dzień Ubogich. Hasłem są słowa “Wyciągnij rękę do ubogiego”. Już od dzisiaj rozprowadzane są świece na stół wigilijny. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom warto już rozpocząć, ponieważ nie wiemy jakie będą decyzje władz państwowych co do ilości wiernych w kościołach. Proszę zabrać świece rodzinom szczególnie dla Seniorów, którzy zwykle to czynili a nie mogą być obecni w kościele. Ofiara za małą świecę to 6 zł a za dużą to 15 zł. Liczba świec w całej diecezji mniejsza ze względu na czas pandemii i ograniczeń ilości wiernych na Mszach świętych w naszych kościołach.

 

  1. W Trzecią Niedzielę Listopada a więc dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” – pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste. Wspomnijmy szczególnie z naszej parafii tych, którzy odeszli tragicznie – ginąc na drodze.

 

  1. Przypominamy, że decyzją władz w kościołach od 7 listopada obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może być równocześnie 27 osób (nawa główna, nawy boczne i przedsionki), a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 8 osób (nawa i przedsionek głównego wejścia). Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać.

 

  1. W liturgii: wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; środa – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.; piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.; sobota – wspomnienie Ofiarowania NMP, Dzień Życia Kontemplacyjnego. Życzenia…

 

  1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., w środę i piątek o 16.30 potem Msza św. W pozostałe dni kwadrans przed Mszą św. czyli o 6.45 modlitwa za wszystkich zmarłych w naszym kościele wypominanych.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. To zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

  1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Anna Damijan, Teresa Prokop, Renata Wach, Maria Ciborowska, Katarzyna Kozioł. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Skubisz Paulina, Różowska Bernadetta, Piszczek Agata.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

9. Odbył się pogrzeb śp. Genowefy Hajduk. Dobry Jezu…