Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Ostatnia niedziela miesiąca – synodalna.

 

 1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

 1. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń w tej materii. To dzień kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętamy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

 1. W liturgii: poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc.; czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.; sobota – Święto Przemienienia Pańskiego. Życzenia….

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Następna niedziela to I niedziela sierpnia – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

 1. Przypomnienie z 26 VI 2022 r.: Ponieważ w trzecią i czwartą niedzielę sierpnia będą odpusty odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 14 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy  Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Łabuda, Wołek, Skórka, Cieśla, Rybak. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Brożek Lucyna i Włodarczyk Sylwia.

 

 1. Ogłoszenie od ks. Dyrektora Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej: „Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone w Kancelarii Parafialnej w Mościcach oraz u Księdza Przewodnika. Spotkanie Przedpielgrzymkowe odbędzie się 12.08.2022, o godz. 19.30 w kościele w Mościcach.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Ogłoszenie o badaniach geofizycznych – osobna kartka i w gablocie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.