Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 

  1. Komunikat Przewodniczącego KEP (osobna kartka odczytać).

 

  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Cały okres Wielkiego Postu jest przygotowaniem do celebracji Triduum Paschalnego. Te dni traktowane są w liturgii jako jedno wielkie święto. Czas Triduum Paschalnego powinien stać się spokojnym trwaniem na modlitwie, adoracji i medytacji. To najważniejszy czas w roku, czas ciszy przepełnionej modlitwą. Serdecznie zachęcamy do udziału w poszczególnych ceremoniach Triduum Paschalnego – przeżywania świąt paschalnych nie ograniczajmy tylko do dnia Wielkanocy, czy święconki, ale przez poszczególne dni postępujmy wraz z Chrystusem dokonującym odkupienia win naszych i świata całego. Dziękujemy wykonawcom za proklamację opisu Męki Pańskiej. Bóg zapłać. Dzisiejsze ofiary na tacę jako jałmużna wielkopostna na WSD w Tarnowie, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

  1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona corocznie 25 marca w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po Oktawie Wielkanocnej.

 

  1. We wtorek 26 marca Dzień Modlitw za Więźniów.

 

  1. Ze względu na spowiedź w innej parafii w Wielką Środę nie będzie Mszy św. po południu, tylko rano o godz. 7.00. Intencja przyjęta na środę po południu zostanie odprawiona w Wielki Czwartek – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.

 

  1. WIELKI CZWARTEK

PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i prywatna adoracja do godz. 20.00.

 

  1. WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00 – propozycja ewentualnego porządku w gablocie. Zgodnie z tradycją parafii wyznaczone są Róże różańcowe – jest ich w Szczepanowicach 11 i wszystkie mają zaproponowany czas –  ale to tylko propozycja i to nie znaczy, że tylko członkowie róż mają czuwanie.

 

Godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Godz. 17.30 – Droga Krzyżowa

 

Ceremonie wielkopiątkowe rozpoczynamy o godz. 18.00. Złożą się na nie: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy ten post aż do Mszy św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Jest to dzień dla chrześcijan szczególny, pamiątka naszego zbawienia, dzień, w którym Pan Jezus umarł na Krzyżu, dlatego przyklękamy w tym dniu przed Krzyżem na dwa kolana, a krzyże przydrożne przyozdabiamy.

 

Ofiary składane przy Krzyżu Adoracyjnym są przeznaczone na Ziemię Świętą.

 

  1. WIELKA SOBOTA

Adorację Pana Jezusa w Grobie rozpoczniemy o godz. 7.00 – propozycja ewentualnego porządku w gablocie .

 

Adorację Pana Jezusa w Grobie zakończymy przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej.

 

Święcenie pokarmów co godzinę od 8.00 – 12.00; tradycyjnie przy dawnej szkole w Dąbrówce Szczepanowskiej o 10.15, w kaplicy o 10.30.

 

Godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

 

Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Złożą się na nie:

Poświęcenie ognia i paschału (Liturgia Światła przynosimy świece)

Liturgia Słowa

Poświęcenie wody chrzcielnej (Liturgia Chrzcielna)

Msza Św. Wigilii Paschalnej (Liturgia Eucharystii).

 

9.WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Procesja Rezurekcyjna  o godz. 6.30 potem Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 16.00. W kaplicy o 9.00. To ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 

Zapraszamy odpowiednie asysty na wszystkie ceremonie poszczególnych dni Triduum Paschalnego i procesję rezurekcyjną (prosimy o poniesienie chorągwi, sztandarów, feretronów i baldachimu), aby jak najbardziej uroczyście oddać cześć Chrystusowi cierpiącemu i zmartwychwstałemu.

 

10. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 7.00, 11.00 – chrzcielna i o 12.30. W kaplicy o 9.00. Składka na KUL i UPJPII.

11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego rodzinie Kapustka 150 zł. oraz rodzinie spod n-ru 302  100 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

12. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. na kwiaty do Grobu Bożego. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kukułka, Nosek, Kukulski, Gutwiński, Maniawski, Grochola, Słowik,  Kubiś – Moskal, Cieśla – Smoleń, Sowa. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Barbara, Damian-Sikora Danuta, Marta Danuta i Gawron Katarzyna.

13. Dziękujemy za dary składane dla potrzebujących a paniom z Caritas za dodatkowe do tych darów zakupy, przygotowanie paczek na święta i ich rozdysponowanie.

 

14. W Wielki Czwartek przed południem Młodzież z Grupy Apostolskiej działającej przy parafii uda się z życzeniami do osób chorych i samotnych na terenie parafii.

 

15.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.