1. Dziś I niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny pod hasłem „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.

1. Przypominamy, że decyzją władz w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może być równocześnie 27 osób (nawa główna, nawy boczne i przedsionki), a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 8 osób (nawa i przedsionek głównego wejścia). Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać.

1. Każda parafia naszej Diecezji co roku przeżywa szczególny czas łaski i modlitwy – dzień adoracyjny. Nasza parafia ma wyznaczony drugi dzień  grudnia – a więc najbliższa środa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00 potem Msza św. roratnia. Trwajmy na adoracji – tak wiele mamy spraw, które trzeba powierzać Bogu na kolanach, szczególnie prośmy o ustanie pandemii.

1. Od poniedziałku Roraty – Msza św. o Matce Bożej w okresie Adwentu. Nasze uczestnictwo w Roratach jest znakiem oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Jezusa.  Z powodu sytuacji spowodowanej epidemią chciejmy przeżywać Roraty także dzięki środkom przekazu.

1. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.; w piątek – dowolne wspomnienie św. Barbary, dziew. i męcz., dzień modlitw za bezrobotnych. Życzenia …

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota grudnia.

1. W I czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania.

1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00 a w kaplicy o godz. 15.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

1. W I sobotę Msza św. o godz. 7.00. Tradycyjnie w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św.

1. Spotkania formacyjne dla uczniów kl. III i kl. VIII ze względu na okoliczności epidemiczne przekładamy na termin późniejszy.
  2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. Przypominamy, że z Sakramentu Pokuty możemy korzystać codziennie przez pół godziny przed Mszą św., zatem nie zostawiajmy spowiedzi na sam I piątek, tylko korzystajmy wcześniej.

1. W następną niedzielę (II niedziela Adwentu) zbiórka do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. To zarazem I niedziela miesiąca – ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara umowna za małą świecę 6 zł., ale nie ma górnej granicy hojności. Również można nabywać opłatki na stół wigilijny pobłogosławione dziś po prymarii.  Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele kultu religijnego. Zarówno świece jak i opłatki są wyłożone na stoliku.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Urszula Gniewek, Kinga Magiera, Bożena Gniewek, Krystyna Piątek, Justyna Kurczab. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Słowik Jolanta i Ryczek Małgorzata.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Są jeszcze Kalendarze Rolników na 2021 r.