I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 III 2020

 1. Wielki Post to okres, w którym szczególnie doniośle rozbrzmiewa wezwanie do nawrócenia, które winno oznaczać ponowne ukierunkowanie naszych myśli na Boga i ochoczą dyspozycję serca, by przyjąć Jezusa, który przychodzi do nas w znakach sakramentalnych, ale także w naszych bliźnich, którzy oczekują z naszej strony na gesty miłości i przebaczenia.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 Triduum przed Bierzmowaniem. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami. Bierzmowanie w czwartek w Rzuchowej – szczegółowe informacje były podawane na lutowym spotkaniu formacyjnym (14.02.2020 r.). Kandydaci do bierzmowania niech przystąpią do spowiedzi św., by czystym sercem przyjąć Dary Ducha Świętego; zachęcamy także ich rodziny i bliskich do skorzystania ze spowiedzi św. Z racji Triduum przed Bierzmowaniem spotkanie formacyjne przed I Komunią św. odbędzie się w późniejszym terminie.

 

 1. W środę święto św. Kazimierza, królewicza. Życzenia…

 

 1. Droga Krzyżowa w czwartek o godz. 16.30 dla dzieci i uczniów szkół podstawowych, gdziekolwiek uczęszczają dzieci z naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota marca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną, zaś o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, potem Msza św.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.

 

 1. W I sobotę marca o godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy Różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Matek P. Heleny Drzyzga Narodzenia NMP, potem inne modlitwy z racji I Soboty, zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św.

 

 1. Przyszła niedziela ( II Wielkiego Postu) to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji ofiary do puszki na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „AD GENTES”.

 

 1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 6 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci – otrzymają je w najbliższym czasie. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. List Ministra Zdrowia Prof. Łukasza Szumowskiego

 

 1. Ogłoszenie P. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach (osobna kartka – odczytać).

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Anna Kułak, Patrycja Noga, Edyta Jagoda, Zofia Barwacz, Zofia Orlik. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Brożek Lucyna i Włodarczyk Sylwia.

 

 1. Wielki Post minie szybko i nadejdą święta Paschalne – prosimy o przygotowanie dekoracji kościoła na święta (Ciemnica, Grób Pański) zgodnie z przyjętym w parafii

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

16. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Skórki. Dobry Jezu…