Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Dziś trzecia niedziela miesiąca; to zgodnie z tradycją parafii niedziela chrzcielna. Ofiary na tacę w trzecią niedzielę lutego przeznaczone są na WSD w Tarnowie; na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30, potem Msza św.

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach zwłaszcza dzieci i młodzież.

1. W środę 21 II br. po Mszy św. i Nowennie spotkanie Akcji Katolickiej. W związku z tym Kancelaria Parafialna w tym dniu nie będzie czynna po Mszy św.

1. W czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Życzenia…

1. Następna – II niedziela Wielkiego Postu – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji ofiary do puszki na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „AD GENTES”. To ostatnia niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze.

1. Można już nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 140 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Knaga – Wojtaszek, Łabuz – Migoń, Orlik, Słowik, Kułak – Noga. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Lucyna, Marta Jadwiga.

1. W związku z trwającym czasem rozliczeń z Urzędem Skarbowym ponawiamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele realizowane przez tą sprawdzoną organizację charytatywną. Ulotki z informacją na ten temat są na stoliku z prasą.

1. Dzień Otwarty w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Szczepanowicach im. Ks. prof. Romana Darowskiego odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 r. (wtorek) w godzinach od 10.00 do 11.45. W programie zajęcia integracyjne, muzyczno-ruchowe, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne. Wszystkich  przyszłych Przedszkolaków oraz Pierwszoklasistów  wraz z Rodzicami serdecznie zapraszają: Dyrekcja i Wychowawczynie Oddziału.
  2. Parafia Katedralna w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński, dedykowany dla par, który rozpocznie się w auli Jana Pawła II przy katedrze we wtorek 27 lutego o godz. 19.00. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu. Zaprasza ks. Adam Nita – proboszcz.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.