1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

1. W duchu odpowiedzialności za wszystkich przypominamy, że w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać.

1. Jutro święto Katedry św. Piotra Apostoła.

1. Rozpoczęły się piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św.; zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Gut, Gut, Gieniec, Skoczeń, Cieśla. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Barbara i Damian-Sikora Danuta..

1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Bóg zapłać…

1. Przyszła niedziela (II Wielkiego Postu) to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji ofiary do puszki na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „AD GENTES”.

1. Można już nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 6 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.