Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30, potem Msza św. Ostatnia niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze; na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego, zaś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach zwłaszcza dzieci i młodzież a w sposób szczególny kandydatów do Bierzmowania – niech udział w tych nabożeństwach mocno wpisze się w ich przygotowanie do Bierzmowania czyli powinni to potraktować jako obowiązek.

 

 1. W sobotę święto św. Kazimierza, królewicza. Życzenia…

 

 1. W środę 1 III br. po Nowennie zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. W związku z tym kancelaria w tym dniu nie będzie czynna po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota marca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną, zaś o 16.30 Droga Krzyżowa, potem Msza św. Tradycyjnie na tą Mszę św. zapraszamy na celebrację kandydatów do Bierzmowania w ramach przygotowania do przyjęcia tegoż sakramentu.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W I sobotę o 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30, potem Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. To  zarazem  II niedziela Wielkiego Postu –  dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji ofiary do puszki na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „AD GENTES”.

 

 1. Można już nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. Dziękujemy za piękną odpowiedź parafian w ramach II edycji akcji Caritas PACZKA DLA UKRAINY. Dziękujemy Paniom z parafialnej Caritas za przeprowadzenie akcji i tym, którzy zaraz przewieźli paczki do magazynu przeładunkowego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 250 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Makowski, Piórkowski, Maciak, Reczek, Walkowicz – Szewczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Maria Kot i Łątka Małgorzata.

 

 1. “Starosta Tarnowski zachęca mieszkańców Powiatu Tarnowskiego do skorzystania z darmowej pomocy prawnej, która jest dostępna w każdej gminie. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Tarnowie pod numerem telefonu 14 68 83 327 lub na stronie internetowej powiat.tarnow.pl”

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach  im. Ks. prof. Romana Darowskiego SJ   ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2023/2024. Szczegółowe informacje dotyczące zapisu znajdują się na stronie internetowej szkoły.  Nauczyciele oddziału przedszkolnego  zapraszają do siebie,  na dzień otwarty: 28 lutego – we wtorek o godz. 10.00.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.