Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Pierwsza niedziela miesiąca. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki prowadzonej dziś w całej Polsce.

 

 1. W środę – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.; w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze św. o 7.00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną prosimy dzieci klasy III SP wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. – będzie poświęcenie medalików z racji I Komunii św. Życzenia…

 

 1. W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na budowane w diecezji kościoły.

 

 1. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara umowna za małą świecę minimum 9 zł. ale nie ma górnej granicy hojności. Również można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji do skarbony na stoliku przeznaczamy na cele kultu religijnego, między innymi na wyrażenie naszej wdzięczności panom Kościelnemu i Organiście za ich posługę podczas liturgii w naszej parafii. Zarówno świece jak i opłatki są wyłożone na stoliku.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę z minionej niedzieli: w kościele 4621 zł., w kaplicy 791 zł. Zostały wpłacone na konto.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 160 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Knaga, Łabuz – Migoń, Orlik, Słowik, Kułak – Noga. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kochańska Agnieszka i Chodak Alicja.

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej. Zachęcamy do włączenia się w grupy kolędników misyjnych – chętni proszeni są na spotkanie w piątek po roratach.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Ze względu na brak zainteresowania zapowiadanego przed tygodniem spotkania dzieci ze św. Mikołajem w kościele nie będzie.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: książkowy – 28 zł, ścienny – 8 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest dla dzieci Promyczek Dobra.
 2. Intencje mszalne – osobna kartka.