1. Pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, a więc dziś z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.; we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze św. o 7.00 i 17.00. Życzenia…

1. W następną niedzielę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

1. Również w następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

1. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara umowna za małą świecę 6 zł., ale nie ma górnej granicy hojności. Również można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele kultu religijnego, między innymi na wyrażenie naszej wdzięczności panom Kościelnemu i Organiście za ich posługę podczas liturgii w naszej parafii. Zarówno świece jak i opłatki są wyłożone na stoliku.

1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Grażyna Gąsior, Barbara Brożek, Zofia Cich, Małgorzata Kot, Agnieszka Góral. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Ryba Marta i Ryba Daria.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Są jeszcze Kalendarze Rolników na 2021 r.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.