II NIEDZIELA ADWENTU UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8 XII 2019

1. Tajemnica Niepokalanego Poczęcia NMP jaką w tą drugą Niedzielę Adwentu podziwiamy i rozważamy uświadamia nam, jak bardzo Bóg dba o nasze zbawienie.

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

1. Dziś po Mszy o 11.00 spotkanie ze św. Mikołajem w kościele połączone z rozdaniem paczek.

1. W piątek wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz.; w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dokt. Kościoła.

1. Roraty codziennie o godz. 17.00. Dziękujemy za upominki dla dzieci uczestniczących w Roratach. Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.

1. W piątek dzień modlitw za ofiary stany wojennego.

1. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

1. W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

1. Również w następną niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na protezę nogi dla Daniela Walaszka z Woźnicznej. Daniel ma 34 lata, w styczniu tego roku maszyna zmiażdżyła mu nogę, próbując się wydostać z urządzenia, stracił jeden z palców ręki. Reszta szczegółów na okolicznościowych plakatach.

1. Małopolski Tele-Anioł ratuje życie – informacje na plakacie, ulotki pod wieżą na stoliku.

1. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara umowna podobnie jak w latach ubiegłych minimum 5 zł. za świecę ale nie ma górnej granicy hojności.

1. Również można nabywać przy kościele opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele kultu religijnego.
  2. W związku z awarią pieca w kaplicy dojazdowej w Dąbrówce Szczepanowskiej, który służył od początku jest pilna potrzeba jego wymiany. Zatem serdeczna prośba o ofiary na ten cel zgodnie z tradycją parafii w kopertach od przyszłej niedzieli ze wskazaniem, że na ogrzewanie w kaplicy.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Iwona Skrzelowska, Paulina Grzech, Zofia Baran, Klaudia Dziekan i Urszula Stelmach. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Nosek Anna i Damian Dorota.

1. W sobotę o godz. 15.30 spotkanie scholi.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej.