1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli, którzy przybyli do Betlejem, oddali Jezusowi pokłon i złożyli dary. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy św. W tym dniu w szczególny sposób obejmujemy modlitwą kapłanów pracujących na misjach i wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej Diecezji, wśród nich naszego rodaka ks. Radosława Słowika. To Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dzieci. Dar serca z tego dnia przeznaczony jest na cele misyjne. Będą do nabycia przy wyjściu z kościoła zestawy na ten dzień – kreda, kadzidło. Wszystkim wspierającym modlitwą i ofiarami Dzieło Misyjne Kościoła z serca Bóg zapłać…

1. W tym tygodniu I czwartek stycznia – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.

1. Następna niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Klimek, Słowik, Szułakiewicz, Trytek, Sobczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Piktas Maria i Skrzelowska Angelika.

1. W tym tygodniu na Msze św. w miejsce Wizyty Duszp. zapraszamy parafian z rejonów:

– pon. 4.01.2021 godz. 17.00 Zwótka od P. Stanisławy Turskiej do P. Agnieszki Smoleń

– wt. 5.01.2021 godz. 17.00 Tubendza, Nakle od P. Jana Lisowskiego do Pani Teresy Nosek

– czw. 7.01.2021 godz. 17.00 Wola od szosy I od P. Izydora Piątek do P. Jerzego Koza

– pt. 8.01.2021 godz. 17.00 Domy k/Kościoła od P. Józefa Gawlika do P. Stanisława Siedlik

– sob. 9.01.2021 godz. 17.00 Tracze II od  P. Kazimierza Jurek do P. Tadeusza Gawron

Na Msze św. w miejsce Wizyty Duszpasterskiej proszę zabrać w naczyniu wodę do poświęcenia. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny lub przedstawiciela danej rodziny. Zachęcamy  dorosłych uczestników tych Mszy, aby zaangażowali się w posługę liturgiczną (czytania, psalm, modlitwa wiernych, śpiew kolęd itp.). Każda rodzina otrzyma książeczkę, aby po Mszy świętej wspólnie pomodlić się w domu o Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku. Następnie należy pokropić dom wodą święconą.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma.