II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 I 2020

1. Dziś I niedziela stycznia – adoracyjna, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli, którzy przybyli do Betlejem, oddali Jezusowi pokłon i złożyli dary. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy św. W tym dniu w szczególny sposób obejmujemy modlitwą kapłanów pracujących na misjach i wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej Diecezji, wśród nich naszego rodaka ks. Radosława Słowika. To Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dzieci. Dar serca z tego dnia przeznaczony jest na cele misyjne.

1. Parafia Katedralna, VII LO i Urząd Miasta Tarnowa zaprasza na Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie wyruszy z Placu Katedralnego 6. stycznia po Mszy świętej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zakończenie Orszaku w Ogrodach Ojców Bernardynów. Zachęcamy uczestników o ubranie się w stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli. Dla uczestników są przygotowane królewskie korony i śpiewniki z kolędami.

1. Następna niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

1. Zgodnie z tradycją Akcja Katolicka organizuje spotkanie opłatkowe dla zaproszonych parafian w przyszłą niedzielę czyli 12 stycznia w szkole. W związku z tym za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 ale jak to jest w zwyczaju parafii o godz. 13.00 zaś przed południem bez zmian. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za użyczenie budynku na spotkanie i Organizatorom za inicjatywę.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Marta Płaneta, Katarzyna Mika, Agnieszka Popek, Beata Łabuda, Krystyna Skórka. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Stankowska Alfreda i Majka Halina.

1. Porządek kolędy:

Wtorek 7 I 2020 r.

Od godz. 14:00 Zwótka  Od P. Bogusława Bały do P. Franciszka Słowika

Środa 8 I 2020 r.

Od Godz. 15:00 Równie od P. Izabeli Wesołowicz do P. Stanisława Janiczek

Od Godz. 15:00 Tracze I Od P. Franciszka Kot do P. Marcina Nosek

Czwartek 9 I 2020 r.

Od Godz. 15:00 Wola od Pleśnej Od P. Józefa Gniewek do P. Zbigniewa Wróbel

Od Godz. 15:00 Tracze II od  P. Kazimierza Jurek do P. Tadeusza Gawron

Piątek 10 I 2020 r.

Od Godz. 14:00 Domy k/Kościoła Od P. Józefa Gawlika do P. Stanisława Siedlik

Od Godz. 14:00 Wola od szosy I Od P. Izydora Piątek do P. Jerzego Koza

Sobota 11 I 2020 r.

Od godz. 8:30 Zwótka Od P. Stanisławy Turskiej do P. Agnieszki Smoleń

Od godz. 8:30 Tubendza Nakle  Od P. Jana Lisowskiego do Pani Teresy Nosek

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest w zakrystii nowy numer Rycerza Niepokalanej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma a roczna prenumerata wynosi 60 zł.