II NIEDZIELA WIELKANOCNA – „BIAŁA” ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA 19 IV 2020

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna. Święto Miłosierdzia Bożego, Patronalne święto Caritas. To święto, ustanowione przez św. Jana Pawła II, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Będącym w stanie łaski uświęcającej przypominamy, że dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Bożego  Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny.

1. W związku z wprowadzeniem przez władze państwowe zmian w niektórych zasadach bezpieczeństwa dotyczących COVID-19, zarządzenia zawarte w Dekrecie Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce z dn. 14.03.2020 oraz w Dekrecie Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce z dn. 24.03.2020 nadal pozostają w mocy, z uwzględnieniem zmian zawartych w Zarządzeniu z dn. 18 kwietnia 2020 r. z którymi można zapoznać się w gablocie przy kościele i na stronie internetowej.

1. OD PONIEDZIAŁKU 20.04.2020

Ze  względu na w/w zmianę przepisów dotyczących  przebywających w miejscach publicznych informujemy, że od jutra tj. 20 kwietnia w kościele nie może przebywać równocześnie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni obiektu, co w naszym kościele parafialnym pozwala na jednoczesne przebywanie 25 osób (378,56 m2 nawa główna i nawy boczne),  z zachowaniem dodatkowych przepisów dotyczących odległości i zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia poza kościołem obowiązują ogólne przepisy i rozporządzenia dotyczące zachowania w miejscach publicznych.

W przypadku kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej rozporządzenie daje nam możliwość,  by było równocześnie obecnych 7 osób (116,52 m2 nawa z przedsionkiem głównego wejścia).

1. Od przyszłej niedzieli Msza św. w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00.

1. W związku z trwającymi ograniczeniami Biskup Diecezjalny podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

1. W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. poranną a godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

1. W czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski; w sobotę święto św. Marka, Ewangelisty. Z powodu stanu epidemii nie będzie tradycyjnej procesji błagalnej o urodzaje, tylko po Mszy św. modlitwa w kościele. Życzenia….

1. Rok 2020 został ogłoszony decyzją Polskiego Sejmu Rokiem Świętego Jana Pawła II. Tarnowska KANA razem z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie oraz Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców Oddział w Tarnowie organizuje konkursy tematyczne dla nauczycieli szkół podstawowych, uczniów wszystkich typów szkół miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego, związane z osobą i nauczaniem Papieża. Szczegóły na stronie.

1. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Zofia Majer, Katarzyna Szydłowska, Krystyna Pękala, Beata Foszcz, Anna Pękala. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Marta Halina i Kucharska Halina.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.

1. Odbył się pogrzeb śp. Marii Majorek. Dobry Jezu…