Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

 

 1. Dziś niedziela Bożego Miłosierdzia. Patronalne święto Caritas rozpoczynające w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszki dla Caritas Diecezji Tarnowskiej. To pierwsza niedziela miesiąca – taca na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Odpust w Rzuchowej.

 

 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Centralne Uroczystości w naszej Diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego o godz.18.00. A w naszej parafii Msze św. o 7.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Na stoliku z prasą są specjalne ulotki, które można zabrać i wypełniając określone tam warunki podjąć dzieło Duchowej Adopcji. Jednym z nich jest złożenie wypełnionego i oderwanego fragmentu ulotki jako dar ołtarza – będzie można je złożyć podczas Mszy św. jutro o godz. 18.00 w ramach obrzędu podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Od 6 do 12 kwietnia br. trwaTydzień Małżeństw i Rodzin w Diecezji Tarnowskiej, który poprzedza peregrynację Relikwii Bł. Rodziny Ulmów w Diecezji.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W sobotę – rozpoczęcie peregrynacji Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w naszej Diecezji w Katedrze Tarnowskiej. Codziennie początek o godz. 17.00. Zakończenie dnia o godz. 21.00. Na drugi dzień możliwość modlitwy indywidualnej a o godz. 14.00 nabożeństwo pożegnania. Z Tarnowa relikwie zostaną przewiezione w kolejne dni peregrynacji do Bochni, Limanowej, Nowego Sącza, Pilzna, Grybowa i Mielca.  Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do pielgrzymowania i do udziału w miarę osobistych możliwości. Módlmy się o potrzebne łaski dla naszych rodzin a szczególnie o poszanowanie każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

 1. Następna, III Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

 1. Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą składane w minioną niedzielę: w kościele
  5 191,50 zł. a w kaplicy 797 zł. Zostały wpłacone na konto.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 140 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Januś, Kozioł, Kapustka, Rzeszutko, Michałowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Stanisława i Damian Józefa.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.