Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. II niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji ofiary do puszki na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „AD GENTES”. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30, potem Msza św. Ostatnia niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze; na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św.

 

 1. W tym tygodniu I piątek i I sobota marca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną, zaś o 16.30 Droga Krzyżowa, potem Msza św. Na Drogę Krzyżową i Mszę św. zapraszamy kandydatów do Bierzmowania; po Mszy św. spotkanie.

 

 1. W środę na godz. 15.30 prosimy wszystkich aspirantów i ministrantów a także chętnych do posługi przy ołtarzu w ramach LSO.  W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Ponieważ w I piątek są spotkania zarówno Grupy Młodzieżowej jak i kandydatów do Bierzmowania, dlatego Kancelaria Parafialna w tym dniu nie będzie czynna.

 

 1. W I sobotę o 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna. Gorzkie Żale o godz. 14.30, potem Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Dziękujemy p. Krystynie Szydłowskiej za ofiarę 100 zł. na kwiaty do Grobu Pańskiego i za ofiarę indywidualną 100 zł. na potrzeby parafii.

 

 1. Dziękujemy fundatorom za nowe świece olejowe na ołtarz w kaplicy dojazdowej w Dąbrówce Szczepanowskiej

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 140 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jagoda, Sarad, Włodarczyk, Lisowski – Kawula, Trybulec. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Marta Halina i Kucharska Halina.

 

 1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. Informacja z Centrum Kultury w Pleśnej:

W ostatnim czasie zrodził się pomysł by dzieciom, młodzieży naszej Gminy dawać jeszcze więcej możliwości otwierania się na drugich, jednoczenia, dobrego spędzania czasu i rozwijania swoich pasji. Dlatego trwa poszukiwanie młodych talentów wśród dzieci, młodzieży, które chciałyby wziąć udział w Warsztatach Teatralnych szeroko rozumianych, bo teatr to nie tylko granie roli, ale także przygotowanie scenariuszy, rekwizytów itd. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, tym bardziej, że już w tym rozpoczynającym się tygodniu podejmowane będą realizacje ważnego promocyjnego przedsięwzięcia. Pozostałe informacje na plakatach lub w Centrum Kultury w Pleśnej.

 

W związku z tym ogłoszeniem Pani organizująca w/w warsztaty zapowiedziała obecność w najbliższy piątek na spotkaniu Grupy Młodzieżowej w naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy nie tylko Grupę Młodzieżową ale wszystkich zainteresowanych spośród dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Zmarł śp. Andrzej Góral. Dobry Jezu…