Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30, potem Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego. To zarazem (II niedziela Wielkiego Postu) dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; z tej racji ofiary do puszki  na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „AD GENTES”. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. W środę na Mszę św. zapraszamy dzieci kl. III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. i Nowennie spotkanie.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W sobotę rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą składane w minioną niedzielę: w kościele
  3 167 zł., w kaplicy 927 zł. Zostały wpłacone na konto.

 

 1. Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę indywidualną 400 zł. i pewnej osobie za 120 zł. na potrzeby parafii; na kwiaty do Grobu Bożego pewnej osobie za 100 zł. i Róży p. Mieczysławy Zapart 200 zł. Dziękujemy za ofiary składane do puszki Caritas na pomoc ofiarom w Ukrainie w wysokości: kaplica 546 zł. i kościół 1454 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 150 zł. w kościele a w kaplicy 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Gromadzki, Pietrucha, Soboń, Gajda, Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Lisowska Marta i Burnat Małgorzata.

 

 1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. Ogłoszenie P. Sołtys (osobna kartka – odczytać).

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.