Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Jezus nas posyła do naszej codzienności. Wspólnota Kościoła, którą tworzymy, daje nam doświadczenie Jego obecności pośród nas. Nie zapominajmy o tym, że On jest z nami.

 

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – zgodnie z tradycją parafii – chrzcielna. Przy tej okazji przypominamy, że uroczyste chrzty dzieci zgodnie z tradycją w naszej parafii są w III niedzielę miesiąca. Jeżeli jest na ten dzień obiektywna przeszkoda, to ewentualna zmiana jest zapowiadana odpowiednio wcześniej. Dziecko ma prawo do uroczystego chrztu w kościele parafialnym i dlatego w innym terminie chrztu udziela się tylko, gdy dziecko jest chore lub z innych poważnych powodów. Chrzestnymi nie mogą być osoby niewierzące, niepraktykujące, osoby żyjące w konkubinacie, np. żyjące w związku cywilnym lub tzw. partnerskim. Rodzice chrzestni mieszkający poza parafią dostarczają od swego księdza proboszcza zaświadczenie o tym, że są katolikami wierzącymi i praktykującymi. Czasowo lub trwale przebywający za granicą dostarczają zaświadczenie od swojego duszpasterza polonijnego.

 

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. W liturgii: wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata; czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz. Życzenia…

 

 1. We wtorek Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, w środę  rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia). W sobotę Dzień Babci, w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka.

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Apostolskiej.

 

 1. Następna niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Słowik, Maniak, Zbylut- Kuta, Leśniak, Zapart. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kozioł Elżbieta i Słowik Katarzyna..

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 10 zł. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej a przybliżone koszty wydruku i wysyłki to ok. 105 zł.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na bieżący rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny – 8 zł.

 

 1. Porządek kolędy

 

Poniedziałek 16.01.2023r. od godziny 14:00

 1. Gliniki Zadziele od P. Mariusza Sokół do P. Grzegorza Sak
 2. Wola od szosy II od Państwa Chwistek do P. Stanisława Brożek

 

Wtorek, 17.01.2023r. od godziny 14:00

 1. Domy k/Kościoła od Państwa Słowik do P. Rzeszutko

 

Czwartek, 19.01.2023 od godziny 14:00

 1. Domy od drugiej strony od P. Krzysztofa Lis
 2. Domy k/Kościoła Od P. Józefa Gawlika do P. Stanisława Siedlik

 

Sobota 21.01.2023r. od godziny 8:30

 1. Od P. Bogusława Bały do P. Franciszka Słowika i rodziny: Smoleń, Rzońca, Boda i Boda