1. Bez względu na to, w jakiej kondycji duchowej dzisiaj się znajdujemy, Bóg zaprasza nas do spotkania z Nim w Jego słowie i ofierze. Pragnie, abyśmy wychodząc stąd umocnieni, z większą nadzieją popatrzyli na to wszystko, co przeszkadza nam w naszej drodze do zbawienia.

1. Przypominamy, że w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

1. We czwartek Dzień Babci, w piątek Dzień Dziadka.

1. W liturgii Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz.

1. Następna niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił przyszłą niedzielę, 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas niech zbiorą ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Prosimy o ofiarność.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Szydłowski, Nawrocki – Płaneta, Walkowicz, Krawczyk, Przydział. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Lucyna, Marta Jadwiga.

1. W tym tygodniu na Msze św. w miejsce Wizyty Duszp. zapraszamy parafian z rejonów:

– pon. 18.01.2021 godz. 17.00 Wola od szosy II od Państwa Chwistek do P. Stanisława Brożek

– wt. 19.01.2021 godz. 17.00 Wola od Pleśnej od P. Kingi Więcek do P. Edyty Klimek

– środa 20.01.2021 godz. 17.00 Domy k/Kościoła od P. Marka i Małgorzaty Słowik

– środa 20.01.2021 godz. 17.00 Domy od drugiej strony od P. Krzysztofa Lis

– czw. 21.01.2021 godz. 17.00 Gliniki Zadziele I od P. Kazimierza Rybak do P. Doroty Sroka

– czw. 21.01.2021 godz. 17.00 Gliniki Zadziele od P. Mariusza Sokół do P. Grzegorza Sak.

Na Msze św. w miejsce Wizyty Duszpasterskiej proszę zabrać w naczyniu wodę do poświęcenia. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny lub przedstawiciela danej rodziny. Każda rodzina otrzyma książeczkę, aby po Mszy świętej wspólnie pomodlić się w domu o Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku. Następnie należy pokropić dom wodą święconą.

1. 8 grudnia 2020 r. Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. Wydał z tej okazji List apostolski Patris Corde (ojcowskim sercem). Odpowiadając na ten List Papieża Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin, Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT, Duszpasterstwo Akademickie Tratwa, Projekt Róża, wspólnota Męska Strona Rzeczywistości – Tarnów oraz Mężczyźni św. Józefa zapraszają na cykl spotkań poświęconych treści Listu Patris Corde. Cykl tych spotkań skierowany jest do narzeczonych, małżonków, rodzin, jednym słowem – do każdego. Każdego 19. dnia miesiąca o 19.00 celebrowana będzie Msza św. z homilią w kościele św. Józefa w Tarnowie (ul. Dwernickiego 1). Po Mszy św. zostanie wygłoszona konferencja w oparciu o dokument Patris Corde oraz przedstawione świadectwo „św. Józef w moim życiu” odnoszące się do tematu danego miesiąca. Można łączyć się drogą internetową pod linkiem: https://rtsp.me/embed/HGQGtHas/

1. Przypominamy, że uroczyste chrzty dzieci zgodnie z tradycją w naszej parafii są w III niedzielę miesiąca. Jeżeli jest na ten dzień obiektywna przeszkoda, to ewentualna zmiana jest zapowiadana odpowiednio wcześniej. Dziecko ma prawo do uroczystego chrztu w kościele parafialnym i dlatego w innym terminie chrztu udziela się tylko, gdy dziecko jest chore lub z innych poważnych powodów. Chrzestnymi nie mogą być osoby niewierzące, niepraktykujące, osoby żyjące w konkubinacie, np. żyjące w związku cywilnym lub tzw. partnerskim. Rodzice chrzestni mieszkający poza parafią dostarczają od swego księdza proboszcza zaświadczenie o tym, że są katolikami wierzącymi i praktykującymi. Czasowo lub trwale przebywający za granicą zaświadczenie od swojego duszpasterza polonijnego.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma.

1. Naszemu rodakowi pracującemu w Boliwii ks. Radosławowi Słowikowi zostały przekazane pozostałe do odprawienia intencje pogrzebowe za śp. Marię Majorek, śp. Zofię Lisowską i śp. Rudolfa Brożek – w sumie 74 intencje.