1. Przeżywana dzisiaj trzecia niedziela Adwentu nosi w tradycji Kościoła nazwę „Gaudete”. Jest niedzielą radości. Najważniejszym powodem tej radości jest bliskość Pana, o czym przypomina nam święta liturgia.

1. Z woli Ojca Świętego Franciszka od 8 grudnia 2020 r. do 8 grudnia 2021 obchodzimy specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni mogą na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary w pełni realizując wolę Bożą a także zyskiwać odpusty. Szczegóły na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej i parafii.

1. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego.

1. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania szlachetnych, chrześcijańskich zwyczajów w naszych rodzinach.

1. W środę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Nowenna w tygodniu po Roratach a w przyszłą niedzielę po Prymarii.

1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na budujące się kościoły.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Anna Damijan, Grażyna Łazarek, Janina Latocha, Barbara Zięba, Anna Tomasiewicz. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Wiśniewska Maria, Włodek Dorota.

1. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara umowna za małą świecę 6 zł., ale nie ma górnej granicy hojności. Również można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele kultu religijnego, między innymi na wyrażenie naszej wdzięczności panom Kościelnemu i Organiście za ich posługę podczas liturgii w naszej parafii. Zarówno świece jak i opłatki są wyłożone na stoliku.

1. Mając na uwadze, że ze względu na stan epidemiczny nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi z większą ilością spowiedników i penitentów jak to było dawniej przypominamy, że z Sakramentu Pokuty możemy korzystać codziennie przez pół godziny przed Mszą św., zatem nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

1. Zachęcamy do udziału w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Plastycznym Błogosławiona Karolino, święć nam przykładem. W tym roku hasło wiodące brzmi: “Godność i powołanie człowieka w czasach próby”. Szczegóły na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej i parafii.

1. Równocześnie zachęcamy uczniów kl. III – VIII Szkoły Podstawowej do udziału w konkursie misyjnym. W tym roku przedmiotem konkursu jest 25 lat pracy naszych misjonarzy w Brazylii. Szczegóły na stronie Wydziału Misyjnego Diecezji Tarnowskiej w zakładce KOLĘDNICY MISYJNI – KONKURS TEMATYCZNY.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.