III NIEDZIELA ADWENTU “GAUDETE” 15 XII 2019

1. Przeżywana dzisiaj trzecia niedziela Adwentu nosi w tradycji Kościoła nazwę „Gaudete”. Jest niedzielą radości. Najważniejszym powodem tej radości jest bliskość Pana, o czym przypomina nam święta liturgia.

1. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego.

1. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin (w miejsce dawnych Suchych Dni Adwentowych). Zachęcamy do pielęgnowania szlachetnych, chrześcijańskich zwyczajów w naszych rodzinach.

1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii tradycyjnie w przyszłą, IV niedzielę Adwentu od godz. 13.00 z przerwą od 14.30 – 15.00. Tradycyjnie o godz. 14.30 a więc w przerwie będzie Msza św. Po Mszy św. spowiedź do godz. 16.00. Przyjadą księża z innych parafii, aby nam posłużyć w konfesjonale, dlatego tak zaplanujmy czas, aby nie zostawiać spowiedzi na później. Kto może, niech skorzysta ze spowiedzi wcześniej. W związku z wyjazdami księży na spowiedzi do innych parafii, na Roraty będzie zostawał jeden ksiądz, a jadący na spowiedź do innej parafii będzie odprawiał Mszę św. rano.

1. Roraty codziennie o godz. 17.00. Dziękujemy za upominki dla dzieci uczestniczących w Roratach. Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.

1. Jutro rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus po Roratach. Nowenna w tygodniu po Roratach a w przyszłą niedzielę po Prymarii.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy państwo: Katarzyna Pałucka, Marek Słowik, Danuta Damian, Maria Lis, Anna Kołton. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Pałucka Małgorzata, Borzęcka Halina, Koza Maria, Sumara Stanisława.

1. Dziękujemy ofiarodawcom choinek do kościoła, dziękujemy panom Józefowi Pałuckiemu, Stanisławowi Rzeszutko, Antoniemu Cebulskiemu i panom, którzy je w kościele ustawili i wykonali przy nich konieczne prace. Dziękujemy Panom: Mieczysławowi Moskal, Mieczysławowi Kiełbasie, Felicjanowi Lisowskiemu, Łukaszowi Kłóskowi i Henrykowi Bacy za pozostałe prace. Bóg zapłać…

1. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara umowna podobnie jak w latach ubiegłych minimum 5 zł. za świecę ale nie ma górnej granicy hojności.

1. Również można nabywać przy kościele opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele kultu religijnego, między innymi na wyrażenie naszej wdzięczności panom Kościelnemu i Organiście za ich posługę podczas liturgii w naszej parafii.

1. W związku z awarią pieca w kaplicy dojazdowej w Dąbrówce Szczepanowskiej, który służył od początku jest pilna potrzeba jego wymiany. Serdeczne Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary. Oferta – kosztorys wymiany to kwota 10 371,06 zł.

1. Spotkanie LSO w środę o 15.30

1. Spotkanie wigilijne Grupy Młodzieżowej w piątek po Roratach – godz. 18.00.

1. Parafialna Grupa Apostolska przygotowała kartki świąteczne i dziś można je nabywać przed kościołem. Dobrowolne ofiary przeznaczone na dalszą działalność Grupy apostolskiej. W poniedziałek 23 XII członkowie Grupy Apostolskiej udadzą się do osób chorych i samotnych z naszej parafii przekazując im życzenia i dary, które zostały złożone w torbach Caritas. Wszystkim za złożone dary, młodzieży za podjęty trud serdeczne Bóg zapłać.

1. Spotkanie Kolędników Misyjnych – wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w tegoroczną kolędę misyjną na spotkanie organizacyjne w środę po Roratach.

1. W zakrystii są do odebrania deklaracje przyrzeczeń abstynenckich dla kandydatów do Bierzmowania, które złożą na styczniowym spotkaniu, zatem niech już dziś je odbiorą osobiście.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.