Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

  1. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Podejmijmy w rodzinach i indywidualnie lekturę Pisma św.

 

  1. Jutro przeniesiona z niedzieli wielkanocnej Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty – po Mszy św. modlitwa o urodzaje. W sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziew. i Dok. Kośc., patronki Europy; także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Życzenia…

 

  1. W środę po Mszy św. spotkanie dzieci kl. III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. Z tej racji kancelaria dla narzeczonych w tym dniu nie będzie czynna.

 

  1. W czwartek organizowany przez Akcję Katolicką parafialny dzień modlitwy w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na wspólną modlitwę organizowaną przez Akcję Katolicką: o godz. 17.30 – Różaniec, litania do świętego Jana Pawła, potem Msza św. i katecheza św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

  1. Zgodnie z tradycją 30 kwietnia, a więc w następną niedzielę rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

 

  1. Następna niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z racji, że to ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza – dzisiejsze ofiary na tacę na WSD w Tarnowie.

 

  1. Pewnym osobom dziękujemy za wynikające z troski o bezpieczeństwo parkujących na placu przy cmentarzu otoczenie placu ufundowanymi przez nie materiałami. Bóg zapłać…

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 170 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kordzikowski, Baran, Stefański, Dawid, Wózek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Filar Małgorzata i Karwala Iwona.

 

  1. Przypomnienie: Chrzestnymi nie mogą być osoby niewierzące, niepraktykujące, osoby żyjące w konkubinacie, np. żyjące w związku cywilnym lub tzw. partnerskim. Rodzice chrzestni mieszkający poza parafią dostarczają od swego księdza proboszcza czyli proboszcza parafii ich faktycznego, aktualnego zamieszkania a nie parafii chrztu, pochodzenia czy cywilnego zameldowania zaświadczenie o tym, że są katolikami wierzącymi i praktykującymi. Czasowo lub trwale przebywający za granicą dostarczają zaświadczenie od swojego duszpasterza polonijnego. To samo dotyczy świadków bierzmowania.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.