III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA 26 IV 2020

1. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Podejmijmy w rodzinach i indywidualnie lekturę Pisma św. To także niedziela modlitw za kierowców. W dniu dzisiejszym, gdy modlimy się za Kierowców wyrażamy wdzięczność wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Kierowców wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie medycznym, Policji, Straży pożarnej, miejskiej, granicznej, i w innych służbach mundurowych, pracującym w zaopatrzeniu, transporcie zagranicznym i krajowym, a także tym, którzy z własnej inicjatywy, inspirowani duchem miłosierdzia, dostarczają pomoc Seniorom, najsłabszym i potrzebującym, chorym i samotnym, pozostającym w izolacji i w kwarantannie. Bogu niech będą dzięki za ofiarną służbę i pomoc niesioną przez tych wszystkich kierowców.

1. W związku z trwającymi ograniczeniami Biskup Diecezjalny podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

1. Decyzją władz państwowych od 20 kwietnia w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może być równocześnie 25 osób a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 7 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Należy zachować wymaganą odległość 2 metrów. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby wchodzące kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu, prosimy nie wchodzić do wnętrza. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

1. W liturgii tygodnia: środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziew. i Dok. Kośc., patronki Europy; piątek – dowolne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; sobota – liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu o 7.00 i 18.00. Życzenia…..

1. W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Jesteśmy w konfesjonale, jak zwykle zresztą przez cały rok przed każdą Mszą św. a więc można skorzystać z Sakramentu Pokuty, do czego zachęcamy zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, aby wszyscy mogli zadośćuczynić spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

1. Zgodnie z tradycją 30 kwietnia, a więc w czwartek rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. Nabożeństwa majowe po południu na zakończenie adoracji o 17.45 zaś w niedziele o 15.30. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota maja. Z powodu epidemii nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku miesiąca. Nie będzie również z racji I Niedzieli zmiany Tajemnic Różańcowych w kościele.

1. Z racji I Soboty starajmy się wypełnić indywidualnie wymagane warunki, m.in. Różaniec.

1. Wszystkich zainteresowanych uroczystościami I-Komunijnymi w naszej Diecezji a więc i w naszej Parafii zachęcamy do zapoznania się z Zarządzeniem Kurii Diecezjalnej w Tarnowie – jest dostępne na stronie Diecezji, Parafii a równocześnie Rodzicom dzieci klasy III został przed tygodniem przesłany link do tego Zarządzenia.

1. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Zofia Majer, Katarzyna Szydłowska, Krystyna Pękala, Beata Foszcz, Anna Pękala. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Chodak Renata i Kawa Małgorzata.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

12. Odbył się pogrzeb śp. Joanny Krakowiak z Tarnowa. Dobry Jezu…