Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego Kard. Karola Wojtyły (osobna kartka – odczytać).

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach zwłaszcza dzieci i młodzież a w sposób szczególny kandydatów do Bierzmowania – niech udział w tych nabożeństwach mocno wpisze się w ich przygotowanie do Bierzmowania czyli powinni to potraktować jako obowiązek.

 

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa, która w tym roku przeniesiona jest w liturgii na poniedziałek 20 marca. Nowenna dziś po Gorzkich Żalach a w tygodniu po Mszy św.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna; po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne po 100 zł. na kwiaty do Grobu Bożego p. Bogumile Boda i p. Krystynie Szydłowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 60 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Damijan – Koza, Prokop, Wach, Słowik, Zduń. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Stankowska Alfreda i Majka Halina.

 

 1. Ogłoszenie p. Sołtysa o podatku

 

 1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. 09 marca 2023 roku, w wieku 73 lat życia, w 45 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. Kanonik Władysław Kiełb – emerytowany proboszcz parafii Szczepanowice, rezydent w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tanowie. Msza św. w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w poniedziałek (13 marca) o godz. 9.00. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Chorzelowie w poniedziałek (13 marca) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

Jest zamówiony autokar na wyjazd do Chorzelowa – chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Wyjazd jutro o godz. 10.30 z parkingu przy placu po starej szkole (prośba, aby się nie spóźniać); koszt 25 zł. – jeżeli nie będzie pełnego stanu to koszt wzrośnie.

Dobry Jezu…