1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale o godz. 14.30, potem Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Jutro święto św. Kazimierza, Królewicza. Życzenia…

1. W środę na Mszę św. zapraszamy dzieci kl. III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. i Nowennie spotkanie.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek marca – o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania.

1. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się na Drogę Krzyżową organizowaną przez POAK ulicami parafii od kościoła w górę w stronę Gliników i powrót koło cmentarza do kościoła.

1. W niedzielę po Gorzkich Żalach rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą składane w minioną niedzielę: w kościele
    3 459 zł. (wraz z ofiarami na Gorzkich Żalach) a w kaplicy 980 zł. Zostały wpłacone na konto. Dziękujemy za indywidualne ofiary wpłacone na konto.

1. Dziękujemy za ofiary indywidualne 200 zł. i 100 zł. na potrzeby parafii; na kwiaty do Grobu Bożego Róży p. Mieczysławy Zapart 200 zł.

1. Dziękujemy panom za wykonanie wielu prac porządkowych przy parafii w tygodniu.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Szajna, Pytel, Jurek, Jurek, Jurek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Renata i Kawa Małgorzata.

1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

1. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje pielgrzymkę autokarową śladami świętego Jana Pawła II do Włoch w dniach od 30 maja do 9 czerwca 2024 roku. Pozostało kilka wolnych miejsc. Program pielgrzymki oraz koszt jest  dostępny na stronie Tarnowskiego Biura Pielgrzymkowego oraz Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z tarnowskim biurem pielgrzymkowym lub pod telefonem: 509024472 – Robert Rybak prezes DIAK.

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach im. Ks. prof. Romana Darowskiego zaprasza do składania wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub szkoły podstawowej.  Rekrutacja trwa do 15 marca 2024 r. do godz. 15:00.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny – dodatek: „Historia Kościoła” – 12 zł.

Intencje mszalne – osobna kartka.