1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna, ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. W duchu odpowiedzialności za wszystkich przypominamy, że w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość także podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać.

1. W środę rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

1. W sobotę 8 rocznica wyboru papieża Franciszka.

1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Jeżeli Pan Bóg pozwoli, to w przyszłą niedzielę planowane jest rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych. Msze św. z kazaniem ogólnym głoszonym przez zaproszonego kapłana jak w każdą niedzielę. Nauki stanowe: po prymarii dla niewiast, po sumie dla mężczyzn, po Gorzkich Żalach dla młodzieży. W dni powszednie Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Uczestniczymy w rekolekcjach zachowując rygory sanitarne. Zgodnie z zarządzeniem Wydziału Katechetycznego nie będzie tradycyjnych rekolekcji szkolnych, są przewidziane stosowne rekolekcje online – linki mają być przysłane w późniejszym terminie – kiedy zostaną nadesłane, to uczniowie je otrzymają. W dni powszednie o godz. 15.00 będzie też spotkanie rekolekcyjne dla dzieci w kościele. Ze spowiedzi św. korzystajmy na bieżąco – nie będziemy organizować ze względu na stan epidemii rekolekcyjnego dnia spowiedzi.

1. Zgodnie z tradycją parafii I Komunia dzieci kl. III przewidziana jest na II niedzielę maja br.; na zakończenie Białego Tygodnia, czyli w kolejną, tj. III niedzielę maja Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV; zaś Bierzmowanie młodzieży klasy VIII przewidziane jest na środę 19 maja br. w Pleśnej. Oczywiście należy mieć na uwadze stan epidemii i tym spowodowane możliwe ew. zmiany.

1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 6 zł.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kiełbasa, Batko, Cetera, Grądalski, Sak. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Wiesława i Marta Jadwiga.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Obok Gościa Niedzielnego w wersji tradycyjnej jest specjalne wydanie poświęcone osobie św. Józefa po 9 zł.