Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Dziś Dzień Dziadka.

 

 1. W środę zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W Liturgii Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.; środa – święto Nawrócenia św. Pawła Ap.; czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów; sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc. Życzenia…

 

 1. W środę 9 rocznica sakry Bpa Stanisława Salaterskiego. Obejmijmy Ks. Bpa naszą modlitwą.

 

 1. W piątek (27 stycznia) Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po Mszy św. spotkanie Grupy Apostolskiej.

 

 1. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze.

 

 1. Informacja od Caritas: W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Januś, Kozioł, Kapustka, Rzeszutko, Michałowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Prusak Aneta i Zapart Nina.

 

 1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Bóg zapłać…

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 10 zł. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej a przybliżone koszty wydruku i wysyłki to ok. 105 zł.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na bieżący rok: książkowy – 28 zł, ścienny – 8 zł.

 

 1. Porządek kolędy

Poniedziałek 23.01.2023r. od godziny 14:00

 1. Tubendza, Nakle od Państwa Marta do Pani Teresy Nosek
 2. Zwódka od P. Stanisławy Turskiej do P. Bernadetty Warchałowskiej

 

 1. Intencje mszalne.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Stanisława Mleczko. Zmarł śp. Jacek Skubisz z Dąbrówki Szczepanowskiej. Pogrzeb przewidziano na środę 25 stycznia, na godz. 14.30 Msza św., pół godziny wcześniej wprowadzenie i Różaniec. Dobry Jezu…