1. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego.

 

 1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił dzień dzisiejszy „Dniem solidarności z Chorwacją”. We  wszystkich kościołach są zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dziękujemy za ofiary jakie składacie do puszek dla poszkodowanych i samym zbierającym.

 

 1. Przypominamy, że w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

 

 1. Jutro zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W Liturgii Kościoła: poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Ap.; wtorek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów; czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.; piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;

 

 1. W środę (27 stycznia) Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

 1. W piątek 29.01 od godz. 19.30 Diecezja Tarnowska będzie przeżywać X FORUM FORMACYJNE MOC MISJI – TAJEMNICA EUCHARYSTII.  Zachęcamy do udziału w transmisji internetowej od godz. 19.30 przez Synaj.tv (link: https://www.youtube.com/channel/UCAPmWNE4ONknaiwFjfj6G7w) albo transmisji radiowej Radia Diecezjalnego RDN.  W naszej parafii z tej racji po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Od przyszłej niedzieli zgodnie z tradycją przez trzy kolejne niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

 

 1. Kolęda w tym roku miała inny charakter niż w poprzednich latach. Za wszystkie rodziny z poszczególnych rejonów parafii zostały odprawione w sumie 24 Msze Św. Dziękujemy rodzinom, które uczestniczyły w tych Mszach Św. Dziękujemy za okazaną życzliwość. Dziękujemy Panu Kościelnemu za życzliwość i dodatkową posługę dla wszystkich. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Mirek, Kłusek, Kopeć, Janicki, Janicki-Skoczeń. Do sprzątania kaplicy rodziny pań: Marta Halina i Kucharska Halina.

 

 1. W kontekście zbliżającego się święta Matki Bożej Gromnicznej, w trwającym roku św. Józefa – patrona umierających, Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, prowadzi akcję przypominającą znaczenie świecy zwanej gromnicą. W zakrystii jest kilka gromnic do nabycia składając ofiarę min. 18 zł. O gromnice z wizerunkiem Matki Bożej Gromnicznej i św. Józefa można również pytać w sklepie Klasztorna Spiżarnia, Tarnów ul. Urszulańska 7.

 

 1. Informacja Caritas Diecezji Tarnowskiej:

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma.

 

 1. Odeszła do wieczności śp. Łucja Wołos z Dąbrówki Szczepanowskiej. Dobry Jezu…