III NIEDZIELA ZWYKŁA  26 I 2020

1. Dziś kolejna Niedziela Synodalna.

1. W Liturgii Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.; środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.

1. W poniedziałek (27 stycznia) Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

1. W środę Msza św. i Nowenna o godz. 17.00.

1. W tym tygodniu Triduum dla rodziców przed Świętem Ofiarowania Pańskiego. Na Mszę św. i naukę stanową o godz. 17.00 zapraszam w piątek i sobotę małżonków i rodziców całej parafii.

1. W tym tygodniu przypada I sobota lutego. Z racji Triduum dla rodziców nie będzie Mszy św. rano w tym dniu, tylko o godz. 16.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy Różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Matek Władysławy Dawid MB Szkaplerznej, potem inne modlitwy z racji I Soboty, zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św. z nauką stanową. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. przed Świętem Ofiarowania Pańskiego – codziennie przed Mszą św. można skorzystać z Sakramentu Pokuty.

1. W przyszłą niedzielę (I lutego – po prymarii zmiana tajemnic Różańcowych) – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. jak zwykle w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary w ten dzień składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe. To zgodnie z polską tradycją ostatni dzień śpiewania kolęd. Dzieci klasy III (jak już było mówione na spotkaniu miesięcznym) niech przyniosą ze sobą w ten dzień swoje świece chrzcielne w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym dniu również przypada 45 rocznica sakry Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Obejmijmy Biskupa Władysława naszą modlitwą.

1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek 31 stycznia po Mszy św. Zapraszam.

1. Gratulujemy LSO z naszej parafii, która w rejonowych rozgrywkach piłki nożnej halowej wywalczyła III miejsce.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Monika Biga, Beata Mazur, Krystyna Kędzior, Jolanta Polczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Słowik Jolanta i Ryczek Małgorzata.

1. Informacja Caritas Diecezji Tarnowskiej:

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

1. Prosimy o zadbanie o porządek na cmentarzu i przy kontenerze.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej a roczna prenumerata wynosi 60 zł.