Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. To już ostatnia niedziela Adwentu, która nam uświadamia, że Pan jest blisko. Po Prymarii Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dziś, tradycyjnie w IV niedzielę Adwentu, spowiedź adwentowa w naszej parafii od godz. 13.00 z przerwą od 15.00 – 15.30. O   15.00 Msza św. Spowiedź do godz. 16.00. Będą księża z innych parafii, aby nam posłużyć w konfesjonale, dlatego tak zaplanujmy czas, aby nie zostawiać spowiedzi na później.

 

 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do godnego jej przeżywania i zachowania zwyczajów takich, jak: tradycyjne powstrzymanie się od potraw mięsnych, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, śpiew kolęd. To okazja do pojednania w rodzinach i sąsiedztwach. Zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus po Roratach o godz. 7.00. O północy w kościele parafialnym Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Chrystusa w betlejemskiej szopie i pokłonu pasterzy Nowonarodzonemu Dzieciątku. Składka o północy na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. To ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 

 1. Jubilatom, Solenizantom a wśród nich Ks. Wikariuszowi Adamowi składamy z serca płynące życzenia….

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Szajna, Pytel, Jurek, Jurek, Jurek, Słowik, Włodarczyk, Słowik – Lizak, Bała, Prusak – Lewandowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Józefa, Sikora Dorota, Sikora Gabriela, Rymarowicz Angelika, Janicka Renata, Hołda Iwona.

 

 1. Dziękujemy za liczny udział w Roratach, za świadectwo duchowej głębi i troski o jak najlepsze przygotowanie serca na przyjście Zbawiciela. Dziękujemy za upominki dla dzieci a im samym za tak liczny udział.

 

 1. Pewnej rodzinie dziękujemy za ofiarę 1000 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jak również za ofiary przy okazji nabywania opłatków. Również dziękujemy za dary składane dla potrzebujących a paniom z Caritas za dodatkowe do tych darów zakupy, przygotowanie paczek na święta i ich rozdysponowanie. Dziękujemy także młodzieży z Grupy Apostolskiej za odwiedziny chorych i samotnych w parafii z własnoręcznie wykonanymi drobnymi upominkami i życzeniami świątecznymi – Bóg zapłać…

 

 1. Informacja o rozpoczęciu świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Siedliskach k. Tuchowa – w gablocie.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: książkowy – 28 zł, ścienny – 8 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Od styczniowego n-ru Mały Gość Niedzielny po 7 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.