1. To już ostatnia niedziela Adwentu, która nam uświadamia, że Pan jest blisko. Po Prymarii Nowenna do Dzieciątka Jezus.

1. Mając na uwadze, że ze względu na stan epidemiczny nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi z większą ilością spowiedników i penitentów jak to było dawniej przypominamy – o czym była już wielokrotnie mowa wcześniej – że z Sakramentu Pokuty możemy korzystać codziennie przed Mszą św. Aby umożliwić spowiedź, w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 prywatna adoracja i możliwość spowiedzi do Mszy św. roratniej o godz. 18.00.

1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do godnego jej przeżywania i zachowania zwyczajów takich, jak: tradycyjne powstrzymanie się od potraw mięsnych, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, śpiew kolęd. To okazja do pojednania w rodzinach i sąsiedztwach. Zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus po Roratach o godz. 7.00.

O północy w kościele parafialnym Msza św. Pasterska na pamiątkę Narodzenia Chrystusa w betlejemskiej szopie i pokłonu pasterzy Nowonarodzonemu Dzieciątku. Składka o północy na Fundusz Ochrony Życia.

1. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W sobotę święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i o godz. 12.30. Wzorem lat ubiegłych nie będzie Mszy św. o godz. 15.00… Te wolne chwile spędźmy w gronie rodziny i najbliższych dzieląc się radością, że wśród nas zamieszkał Zbawiciel świata. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej Msza św. o godz. 9.00. W poprzednich latach w parafii kolędowali kolędnicy misyjni. W tym roku ze względu na stan epidemii kolędnicy misyjni nie będą odwiedzać parafian w domach. W kościele będzie wystawiona skarbona do której chętni mogą składać ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Ofiara na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Także w tym dniu poświęcenie owsa po Mszy św. w kaplicy i w kościele po Mszy św. o 11.00.

1. Następna niedziela to Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień Jubileuszy Małżeńskich.

1. Jubilatom, Solenizantom a wśród nich Ks. Wikariuszowi Adamowi składamy z serca płynące życzenia….

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy państwo: Barbara Pałucka, Maria Rak, Stanisława Sacha, Iwona Nosal, Olimpia Szymańska, Halina Szymańska, Barbara Stefan, Magdalena Stefan. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Piktas Danuta, Brożek Mariola, Karwala Iwona i Filar Małgorzata.

1. Dziękujemy za udział w Roratach, za świadectwo duchowej głębi i troski o jak najlepsze przygotowanie serca na przyjście Zbawiciela.

1. Dziękujemy ofiarodawcom choinek do kościoła, dziękujemy panom Józefowi Pałuckiemu, Stanisławowi Rzeszutko, Sławomirowi Gawlikowi, Henrykowi Bacy za obsadzenie choinek i panom, którzy je w kościele ustawili i wykonali przy nich konieczne prace. Bóg zapłać…

1. Dziękujemy za przybranie choinek pewnej osobie. Dziękujemy za prace przy przygotowaniu szopki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Pełna Chata i ich mężom. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, abyśmy mogli pomimo epidemii przeżywać radośnie i owocnie święta  Bożego Narodzenia.

1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jak również za ofiary przy okazji nabywania opłatków.

1. Dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie nowych figurek do szopki w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej.