Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania a zarazem rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie). Dzień dzisiejszy to okazja, by pytać siebie o osobistą wdzięczność Bogu za dar Sakramentu Kapłaństwa i szacunek wobec tegoż daru. Ofiary na tacę na WSD w Tarnowie. To trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna.

 

 1. W liturgii: we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski; w czwartek święto św. Marka Ewangelisty – po Mszy św. modlitwa o urodzaje. Życzenia…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 50 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Zbylut – Kaput, Kołton, Lis, Brożek, Gawlik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Renata i Stefańska Maria.

 

 1. Dziękujemy za prace porządkowe wykonane przy kościele. Bóg zapłać….

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze.

 

 1. W niedzielę 28 kwietnia zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

–  na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl,
lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

 

 1. Za kilka tygodni Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i różańcową w październiku (jak już było ogłaszane 8 X 2023 r.) prosimy mieszkańców rejonów:

 

Pierwszy: Gliniki (lewa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa)

Drugi: Wola od szosy

Trzeci: Dąbrówka Szczepanowska – góra

Czwarty: Dąbrówka Szczepanowska – dół

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na stoliku z prasą dodatkowe egzemplarze czasopisma MISJE DZISIAJ – tam m.in. o posłudze ks. Radosława Słowika. Jest także dodatek historyczny do Gościa Niedzielnego.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.