1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania a zarazem rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie). Ofiara na tacę na WSD w Tarnowie. Dzień dzisiejszy to okazja, by pytać siebie o osobistą wdzięczność Bogu za dar Sakramentu Kapłaństwa i szacunek wobec tegoż daru.  To także niedziela modlitw za kierowców. W dniu dzisiejszym, gdy modlimy się za Kierowców wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę także w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie medycznym, Policji, Straży pożarnej, miejskiej, granicznej, i w innych służbach mundurowych, pracujący w zaopatrzeniu, transporcie zagranicznym i krajowym, a także ci, którzy z własnej inicjatywy, inspirowani duchem miłosierdzia, dostarczają pomoc Seniorom, najsłabszym i potrzebującym, chorym i samotnym, pozostającym w izolacji i w kwarantannie. Bogu niech będą dzięki za ich ofiarną służbę i pomoc. Dzień dzisiejszy to także kolejna Niedziela Synodalna.

Z racji przypadającego dziś także święta św. Marka po Mszy św. modlitwa o urodzaje w miejsce tradycyjnej procesji błagalnej, której nie organizujemy z powodu stanu epidemii.

1. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa – szczegóły na drzwiach i w gablocie przy kościele. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych a równocześnie dziękujemy za dotychczasowe ich przestrzeganie.

1. W czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziew. i Dok. Kośc., patronki Europy, także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; w sobotę – dowolne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Życzenia…..

1. Zgodnie z tradycją 30 kwietnia, a więc w piątek po Mszy św. rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.30. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

1. W środę po Mszy św. przy zachowaniu rygorów sanitarnych spotkanie dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św.

1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym przy zachowaniu rygorów sanitarnych spotkanie kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII.

1. W I sobotę maja o 17.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, nabożeństwo majowe a potem Msza św. o godz. 18.00. Starajmy  się wypełnić indywidualnie wymagane warunki, m.in. Różaniec.

1. W następną – I niedzielę miesiąca – ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę po I piątku miesiąca.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Skrzelowski, Słowik – Grzech, Stelmach, Baran – Dziekan, Kowalczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Joanna i Stankowska – Chodak Dorota.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Jutro pogrzeb śp. Bogumiły Słowik o godz. 15.00; pół godziny wcześniej Różaniec. Dobry Jezu…