IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „DOBREGO PASTERZA” 3 V 2020

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania a zarazem rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie). Ofiara na tacę na WSD w Tarnowie. Dzień dzisiejszy to okazja, by pytać siebie o osobistą wdzięczność Bogu za dar Sakramentu Kapłaństwa i szacunek wobec tegoż daru.

1. W liturgii tygodnia: poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męcz.; środa – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; piątek – Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Życzenia…..

1. W związku z trwającymi ograniczeniami Biskup Diecezjalny podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

1. Decyzją władz państwowych od 20 kwietnia w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może być równocześnie 25 osób a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 7 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Należy zachować wymaganą odległość 2 metrów. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby wchodzące kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu, prosimy nie wchodzić do wnętrza. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

1. W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Jesteśmy w konfesjonale, jak zwykle zresztą przez cały rok przed każdą Mszą św. a więc można skorzystać z Sakramentu Pokuty, do czego zachęcamy zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, aby wszyscy mogli zadośćuczynić spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu po południu na zakończenie adoracji o 17.45 zaś w niedziele o 15.30. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek maja.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Janina Wantuch, Agnieszka Błyskal, Janina Kurasiewicz, Halina Szydłowska, Magdalena Jurczyńska . Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Mrzygłód Sławomira i Chodak Anna.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest kolejny nr Rycerza Niepokalanej.