Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania a zarazem rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie). Dzień dzisiejszy to okazja, by pytać siebie o osobistą wdzięczność Bogu za dar Sakramentu Kapłaństwa i szacunek wobec tegoż daru.

 

 1. W liturgii tygodnia: jutro – dowolne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; wtorek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kośc., Dzień Flagi RP, Dzień Polonii i Polaków za Granicą.; środa – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Msze św. w tym dniu jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 16.00; w kaplicy o godz. 9.00; czwartek – wspomnienie św. Floriana, męcz., patronalne święto strażaków; sobota – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Życzenia…

 

 1. Dziś rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwo majowe w niedziele i w najbliższą środę o 15.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota maja. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną, zaś po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo majowe. Po  nabożeństwie  majowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem Msza św. o godz. 7.00, zaś po Mszy św. o  godz. 18.00 nabożeństwo majowe.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Jutro i w czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św.
 2. W niedzielę 14 maja o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii św. W kolejną niedzielę tj. 21 maja rocznica I Komunii św. – z tej racji niedziela chrzcielna przeniesiona na 28 maja czyli ostatnią niedzielę maja.

 

 1. W miniony poniedziałek, 24 kwietnia br. 22 osoby z naszej parafii przyjęły Sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Gratulujemy Bierzmowanym a równocześnie im i ich Rodzicom dziękujemy za złożony z tej racji dla parafii dar 1600 zł., który przeznaczamy na sfinansowanie już zamówionych świec olejowych na ołtarze boczne. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 60 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Klimek, Słowik, Szułakiewicz, Trytek, Sobczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Brożek Lucyna i Włodarczyk Sylwia.

 

 1. Gratulujemy LSO naszej parafii zajęcia wczoraj II miejsca w kategorii Lektor Młodszy w Rejonowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Wojniczu.

 

 1. Za kilka tygodni Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej. O przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i różańcową w październiku (jak już było ogłaszane 9 X 2022 r.) prosimy mieszkańców rejonów:
 2. Równie
 3. Gliniki (prawa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa) i Zadziele
 • Domy koło kościoła
 1. Wola od Pleśnej

 

 1. Ogłoszenie Wójta Gminy Pleśna – osobna kartka i w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.