Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś po Gorzkich Żalach rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach zwłaszcza dzieci i młodzież .

 

 1. W środę o godz. 15.30 spotkanie LSO przygotowujące do obchodów Triduum Paschalnego, stąd prośba o odpowiedzialne potraktowanie zaproszenia i obecność.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna.

 

 1. W następną niedzielę po mszach św. młodzież organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych.

 

 1. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 23 marca w godz. 14.30 – 18.00.

 

 1. Dziękujemy panom za wykonanie wielu prac porządkowych przy parafii w tygodniu.

 

 1. Dziękujemy za ofiary 150 zł p. Stanisławie Turskiej i pewnej osobie za ofiarę 100 zł. na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Słowik, Włodarczyk, Lizak, Bała, Prusak. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Mrzygłód Sławomira i Chodak Anna.

 

 1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje tradycyjnie konkurs palm wielkanocnych. Wszystkie osoby, które przygotują palmy o wysokości powyżej 2 metrów,  proszone są o uzupełnienie karty zgłoszenia, które należy w Niedzielę Palmową po przyniesieniu palmy do kościoła pozostawić w zakrystii, przed mszą o godz. 11.00. Karty zgłoszenia znajdują się na stoliku z prasą za ławkami. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach im. Ks. prof. Romana Darowskiego zaprasza rodziców do zapisania dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej  na rok szkolny 2024 / 2025. Rekrutacja  trwa do 15 marca 2024 r. do godz. 15:00.

 

 1. Ogłoszenie p. Sołtysa o podatku (osobna kartka – odczytać).

 

 1. Sołtys Wsi Dąbrówka Szczepanowska ogłasza, że pierwsza rata podatku zbierana będzie w budynku byłej szkoły podstawowej w Dąbrówce Szczepanowskiej  w dniu 15.03.2024 w godz. 17:30-18:30.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Stanisława Kowyni i śp. Stanisławy Stefańskiej. Dobry Jezu…