Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia 2023 – osobna kartka.

 

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna; po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa. W piątek Dzień Misjonarzy Męczenników – nasza diecezja ma czterech takich męczenników: bł. O. Zbigniew Strzałkowski, Ks. Jan Czuba, Kl. Robert Gucwa i S. Czesława Lorek. W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Na bocznym ołtarzu Matki Bożej są specjalne ulotki, które można zabrać i wypełniając określone tam warunki podjąć dzieło Duchowej Adopcji. Jednym z nich jest złożenie wypełnionego i oderwanego fragmentu ulotki jako dar ołtarza – będzie można je złożyć podczas Mszy św. w sobotę o godz. 17.00 w ramach obrzędu podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życzenia…

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach zwłaszcza dzieci i młodzież a w sposób szczególny kandydatów do Bierzmowania – niech udział w tych nabożeństwach mocno wpisze się w ich przygotowanie do Bierzmowania czyli powinni to traktować jako obowiązek.

 

 1. Od przyszłej niedzieli zmiana czasu na letni – przejdziemy na letni czas sprawowania nabożeństw. W związku z tym Gorzkie Żale za tydzień o godz. 15.30 potem Msza św.

 

 1. W następną niedzielę ofiary na tacę w całej diecezji jako jałmużna wielkopostna na WSD w Tarnowie, ponieważ Niedziela Palmowa przypada w I niedzielę kwietnia, kiedy to składka na cele diecezjalne. W związku z tym w tym miesiącu nie będzie u nas składki inwestycyjnej.

 

 1. W środę o godz. 15.30 spotkanie LSO przygotowujące do obchodów Triduum Paschalnego, stąd prośba o odpowiedzialne potraktowanie zaproszenia i obecność.

 

 1. W następną niedzielę po mszach św. młodzież organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 1 kwietnia w godz. 14.30 – 18.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiarę 100 zł. na kwiaty do Grobu Bożego rodzinie p. Maniawski. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. w kościele a w kaplicy sprzed tygodnia 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Ciborowski – Kozioł, Kozdęba, Korpacki, Kasprzyk – Komasara, Pałucki. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Skubisz Paulina, Różowska Bernadetta, Piszczek Agata.

 

 1. Można nabywać baranki i paschaliki – akcja Caritas. Ofiara jako jałmużna wielkopostna składana przy tej okazji wynosi co najmniej po 8 zł. w całej Diecezji. Drugą postacią tego dzieła jest skarbonka dla dzieci do której składają drobne ofiary. W ten sposób chcemy uczyć dzieci ofiarności dla potrzebujących, uświadamiając, że jest to dobry uczynek obok modlitwy, pokuty i postu. Akcja ta winna zaangażować nie tylko dzieci czy młodzież, ale całe rodziny.

 

 1. “W czwartek 30 marca br. w Bazylice Mniejszej w Nowym Sączu odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana o godz. 14.00  będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.  Włączmy się duchowo w to modlitewne spotkanie, polecając wszystkich sprawujących władzę w naszych lokalnych samorządach”.

 

 1. Fundacja Opes139 zaprasza rodziców, którzy utracili swoje dzieci w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej, czy martwego urodzenia do wspólnej modlitwy –szczegóły w gablocie.

 

 1. Podobnie jak w latach ubiegłych POAK w Szczepanowicach organizuje konkurs palm wielkanocnych. Nastąpi jednak mała zmiana w regulaminie. Otóż wszyscy, którzy wykonają palmę powyżej 3 metrów powinni ją zgłosić dzień wcześniej na odpowiednim formularzu do prezesa AK p. Roberta Rybaka. Zapraszamy wszystkich do udziału, także dzieci. Regulamin znajduje się w gablocie, a formularze zgłoszeniowe na stoliku za ławkami.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt. Również w zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Dziękujemy za liczny udział w pogrzebie śp. Ks. Kanonika Władysława Kiełba. Dziękujemy za zamawiane Msze św.; już odprawione i w najbliższym czasie te które były zamawiane o jego zdrowie odprawiamy za zmarłego, kolejne będą sukcesywnie odprawiane wg kolejności.

 

 1. Jutro o godz. 15.00 pogrzeb śp. Henryki Zapart. O 14.30 Różaniec. Dobry Jezu…