Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe – życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w liturgii. Dziękujemy za składane dziś na tacę ofiary na cele parafialne.

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.; w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary w ten dzień składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe. To zgodnie z polską tradycją ostatni dzień śpiewania kolęd. To również dzień 48 rocznicy sakry Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Obejmijmy Biskupa Władysława naszą modlitwą.  Dzieci klasy III niech przyniosą ze sobą na dowolną Mszę św. w ten dzień swoje świece chrzcielne w ramach przygotowania do I Komunii św. W piątek dowolne wspomnienie św. Błażeja, Bpa i męcz., błogosławieństwo gardła i owoców. W przyszłą niedzielę choć opuszcza się w liturgii wspomnienie św. Agaty – dziew. i męcz., to jednak będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty po każdej Mszy św. Kto chce mieć poświęcone wspomniane sakramentale w dniu św. Błażeja czy św. Agaty niech przyniesie z sobą rzeczy do poświęcenia. Życzenia…

 

 1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lutego. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Od przyszłej niedzieli zgodnie z tradycją przez trzy kolejne niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

 

 1. Składamy podziękowanie za życzliwe przyjęcie kapłanów podczas Wizyty Duszpasterskiej /Kolędy/, za wspólną modlitwę i cenne uwagi. Kolęda pozwoliła nam lepiej poznać życie i problemy Parafian i ufamy, że wyda wiele dobrych owoców w ich życiu codziennym i religijnym. Wasze radości i troski polecamy Panu Bogu w modlitwie. Niech Błogosławieństwo Kolędowe nieustannie Wam towarzyszy. Serdecznie dziękujemy za złożone podczas kolędy Część z nich – jak co roku – przekażemy na różne cele a wśród nich na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie czy fundusz wspierający księży emerytów czy chorych w diecezji.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Tobiasz, Hajduk, Gawlik, Stefański, Drzyzga. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Joanna i Tomaszewska Magdalena.

 

 1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Bóg zapłać…

 

 1. W tym tygodniu przywieziono poddane renowacji trzy kielichy mszalne, patenę i monstrancję. Koszty pokryto z ofiar składanych przy okazji sprzątania kościoła. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 

 1. Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się 18 lutego 2023 r. w WSD w Tarnowie. Informacje i zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego. Szczegóły na stronie Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 10 zł. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej (jest nowy numer) a przybliżone koszty wydruku i wysyłki to ok. 105 zł.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.

 

 1. Intencje mszalne.