Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna; ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Zmiany tajemnic różańcowych proszę dokonać w poszczególnych różach prywatnie. To dzień dziękczynienia w Polsce. Dziś odpust w Błoniu.

 

 1. Informacja Wydziału Katechetycznego: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas procesji Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie kościoła i trasy procesji; dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście, druhom OSP, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom I-komunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, i wszystkim zaangażowanym. W szczególny sposób dziękujemy za przygotowanie ołtarzy a równocześnie prosimy osoby z tych rejonów o przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową w październiku. W przyszłym roku o przygotowanie ołtarzy na procesje będą proszeni mieszkańcy kolejnych  rejonów – informacja zostanie podana w październiku.

 

 1. Jutro dzień imienin Biskupa Leszka Leszkiewicza – niech darem imieninowym dla Solenizanta będzie płynąca z tej parafii modlitwa w jego intencji.

 

 1. Jutro wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz; środa – wspomn. św. Bonifacego, bpa i męcz.; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Życzenia…

 

 1. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych w tzw. Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a dziś po Mszy o godz. 11.00. Zakończenie „oktawy” w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. To I czwartek miesiąca.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To również I piątek miesiąca. O godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną. Msza św. połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00 – zapraszamy. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia w ten dzień można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej i procesji spotkanie. Również w piątek po Mszy św. wieczornej i procesji spotkanie Grupy Młodzieżowej. W związku z powyższym kancelaria parafialna w tym dniu nie będzie czynna.

 

 1. Dziękujemy za ostatnie ofiary na tacę gospodarczą: w kościele 3 585 zł., w kaplicy 929 zł. Zostały wpłacone na konto. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za wiele wykonanych prac porządkowych przy kościele. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Damijan – Koza, Prokop, Wach, Słowik, Zduń. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Małgorzata i Zapart Elżbieta.

 

 1. Przypomnienie prośby z 20 VIII 2023 : o przygotowanie dożynek parafialnych w tym roku proszeni są mieszkańcy Traczy.

 

 1. Następna niedziela (druga czerwca) – ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.