1. Dziś 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

 

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Cały okres Wielkiego Postu jest przygotowaniem do celebracji Triduum Paschalnego. Te dni traktowane są w liturgii jako jedno wielkie święto. Czas Triduum Paschalnego powinien stać się spokojnym trwaniem na modlitwie, adoracji i medytacji. To najważniejszy czas w roku, czas ciszy przepełnionej modlitwą.. Dziękujemy wykonawcom za proklamację opisu Męki Pańskiej. Bóg zapłać. To pierwsza niedziela kwietnia – ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.

 

 1. WIELKI CZWARTEK

PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

Zarazem I czwartek kwietnia.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i prywatna adoracja do godz. 20.00.

 

 1. WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Zarazem I piątek  kwietnia.

Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00 – propozycja ewentualnego porządku w gablocie.

 

Godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Godz. 17.30 – Droga Krzyżowa

 

Ceremonie wielkopiątkowe rozpoczynamy o godz. 18.00. Złożą się na nie: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Zachowajmy ten post aż do Mszy św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Jest to dzień dla chrześcijan szczególny, pamiątka naszego zbawienia, dzień, w którym Pan Jezus umarł na Krzyżu, dlatego przyklękamy w tym dniu przed Krzyżem na dwa kolana, a krzyże przydrożne przyozdabiamy.

Ofiary składane przy Krzyżu Adoracyjnym są przeznaczone na Ziemię Świętą.

 1. WIELKA SOBOTA

Adorację Pana Jezusa w Grobie rozpoczniemy o godz. 7.00 – propozycja ewentualnego porządku w gablocie .

 

Adorację Pana Jezusa w Grobie zakończymy przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej.

Święcenie pokarmów co godzinę od 8.00 – 12.00, przy dawnej szkole w Dąbrówce Szczepanowskiej o 10.15, w kaplicy o 10.30.

 

Godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

 

Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Złożą się na nie:

Poświęcenie ognia i paschału (Liturgia Światła przynosimy świece)

Liturgia Słowa

Poświęcenie wody chrzcielnej (Liturgia Chrzcielna)

Msza Św. Wigilii Paschalnej (Liturgia Eucharystii).

 

 1. WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Procesja Rezurekcyjna  o godz. 6.30 potem Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 16.00. W kaplicy o 9.00.

 

Zapraszamy odpowiednie asysty na wszystkie ceremonie poszczególnych dni Triduum Paschalnego i procesję rezurekcyjną (prosimy o poniesienie chorągwi, sztandarów, feretronów i baldachimu), aby jak najbardziej uroczyście oddać cześć Chrystusowi cierpiącemu i zmartwychwstałemu.

 

 1. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 7.00, 11.00 – chrzcielna i o 12.30. W kaplicy o 9.00. Składka na KUL i UPJPII.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego rodzinie Kapustka 100 zł. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. i sprzed tygodnia w kaplicy 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Gąsior, Brożek, Kot, Góral, Damijan, Kabała, Latocha, Tomasiewicz, Łazarek, Hatała. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Jolanta, Ryczek Małgorzata. Ryba Marta i Ryba Daria.

 

 1. Dziękujemy za dary składane dla potrzebujących a paniom z Caritas za dodatkowe do tych darów zakupy, przygotowanie paczek na święta i ich rozdysponowanie.

 

 1. W Wielki Czwartek przed południem Młodzież z Grupy Apostolskiej działającej przy parafii uda się z życzeniami do osób chorych i samotnych na terenie parafii.

 

 1. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu pamiętać, że cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca i otoczenia, nie wyrzucajmy śmieci na skarpę, ani na sąsiednie posesje czy groby.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.