Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego śpiewa się (lub odmawia) publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę na cele diecezjalne.

 

 1. W I czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie. Z racji kolędy msza św. rano o godz. 7.00, pół godziny wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.

 

 1. W I piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy o godz. 9.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy św. Przed sumą uroczyste wejście do kościoła Trzech Króli, którzy oddadzą pokłon Dzieciątku. Zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku, który wyruszy o 10.35 spod kapliczki pod szkołą. Po drodze królowie spotkają Heroda, gdzie odegrana zostanie scenka,  następnie orszak wyruszy do kościoła zaś po Mszy św. zachęcamy do pozostania w kościele i zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z dziećmi. To Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dzieci. Dar serca z tego dnia przeznaczony jest na cele misyjne. Będą do nabycia przy wyjściu z kościoła zestawy na ten dzień – kreda, kadzidło. Wszystkim wspierającym modlitwą i ofiarami Dzieło Misyjne Kościoła z serca Bóg zapłać…  Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W I sobotę Msza św. o godz. 7.00. Tradycyjnie w kościele parafialnym przed Mszą św. poranną wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu zgodnie z tradycją Akcja Katolicka po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią zorganizuje spotkanie opłatkowe dla zaproszonych parafian w szkole. W związku z tym za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 ale o godz. 14.00 zaś przed południem bez zmian. Podczas Mszy św. o godz. 14.00 będziemy gościć Chór Parafialny z Janowic. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za użyczenie budynku na spotkanie i Organizatorom za inicjatywę.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kukułka, Nosek, Kukulski, Gutwiński, Maniawski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Banach Małgorzata i Kozioł Katarzyna.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma a przybliżone koszty wydruku i wysyłki to ok. 105 zł.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na 2023 rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny – 8 zł.

 

 1. Porządek kolędy
 2. 01.2023 Poniedziałek od godziny 14:00

 

 • Tracze I – od P. Franciszka Kot do P. Marcina Nosek

 

03.01.2023 Wtorek od godziny 14:00

 

 • Równie od Państwa Kiełbasa, Wołek do Państwa Janiczek + rodziny Stasik i Lisowski

 

05.01.2023. Czwartek  od godziny 14:00

 

 • Wola od Pleśnej od Pana Józefa Gniewek do Państwa Mirenko
 • Tracze II od Pana Kazimierza Jurek do Pana Tadeusza Gawron

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Józefy Słowik. Dobry Jezu…