1. Dziś, w liturgiczne święto Najświętszej Rodziny Bóg stawia nam przed oczy wyjątkową rodzinę – Najświętszą Rodzinę. Zapatrzeni w życie Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, troszczmy się o świętość naszych rodzin, by coraz bardziej stawały się kościołem domowym. To Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Wszystkim Małżonkom i Rodzinom obchodzącym swoje Jubileusze z serca gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. To zarazem Niedziela Synodalna. Z racji przypadającego dziś również  święta św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina.

1. Jutro święto św. Młodzianków.

1. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Za udział można zyskać odpust zupełny.

1. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego śpiewa się (lub odmawia) publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na cele diecezjalne. To zarazem I piątek miesiąca. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. W następną – I niedzielę miesiąca – ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. Wiele osób zatroszczyło się o przygotowanie kościoła na święta. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć, dlatego ogólnie dziękujemy staropolskim BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego i owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia w parafii – wystrój kościoła, szopki, udział w liturgii.
  2. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dobiegła końca kolejka sprzątania kościoła od czasu zmiany na stanowisku proboszcza. Na prośbę i za sugestią wielu parafian, aby kolejkę sprzątania uporządkować i włączyć wszystkich mieszkańców, zarówno rodziny pominięte jak i nowoprzybyłe do Parafii serdecznie zapraszamy do troski o piękno kościoła. Wszyscy czujmy się odpowiedzialni za czystość i porządek w świątyni, wszak wszyscy stanowimy rodzinę parafialną a świątynia jest parafialnym, rodzinnym domem, zaś piąte przykazanie kościelne mówi: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Wszyscy pragniemy, aby w świątyni było czysto i przyjemnie, jak w domu. Do sprzątania będzie proszone po jednej osobie z rodziny – domu. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kordzikowski, Baran, Stefański, Dawid, Wózek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Brożek Lucyna i Włodarczyk Sylwia.

1. Z powodu epidemii rezygnujemy – zgodnie z informacją podaną w Komunikacie Biskupa Tarnowskiego w III niedzielę Adwentu – z tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą. Będziemy sukcesywnie zapraszać mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii na Msze św. do kościoła parafialnego i modlitwę adoracyjną. Zachęcamy dorosłych uczestników tych Mszy, aby zaangażowali się w posługę liturgiczną (czytania, psalm, modlitwa wiernych, śpiew kolęd itp.). Dzięki temu będzie miała bardziej „rodzinny” charakter. Na te Msze św. w miejsce Wizyty Duszpasterskiej proszę zabrać w naczyniu wodę do poświęcenia. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny lub przedstawiciela danej rodziny. Każda rodzina otrzyma książeczkę, aby po Mszy świętej wspólnie pomodlić się w domu o Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku. Następnie należy pokropić dom wodą święconą. W tym tygodniu zapraszamy parafian z rejonów:

Poniedziałek godz. 17.00: Od P. Józefa Gawrona do P. Henryka Sumary

Wtorek godz. 17.00: Domy od Lasu do P. Henryki Zapart

Środa godz. 17.00 Od p. Jana Damiana do p. Jana Stefana

Środa godz. 18.00 Skarsowy, od p. Marka Słowika do p. Stanisława Nosek

Sobota godz. 17.00 Od p. Henryka Prymasa do p. Edwina Szydłowskiego

Sobota godz. 18.00 Od p. Ryszarda Spryszak do p. Marii Grochola

1. We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Ryszarda Oleksego z Tarnowa. Pół godziny wcześniej Różaniec. Dobry Jezu…