NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 XII 2019

1. Dziś, w liturgiczne święto Najświętszej Rodziny Bóg stawia nam przed oczy wyjątkową rodzinę – Najświętszą Rodzinę. Zapatrzeni w życie Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, troszczmy się o świętość naszych rodzin by coraz bardziej stawały się kościołem domowym. To Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Wszystkim Małżonkom i Rodzinom obchodzącym swoje Jubileusze z serca gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. To zarazem Niedziela Synodalna ( List Pasterski Biskupa Tarnowskiego).

1. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Za udział można zyskać odpust zupełny.

1. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego śpiewa się (lub odmawia) publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na cele diecezjalne.

1. W czwartek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i dokt. Kośc. Życzenia….

1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia. W I czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania.

1. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 14.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszam kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami. Kandydaci niech złożą wtedy deklaracje przyrzeczeń abstynenckich, które mieli odebrać z zakrystii osobiście.

1. W sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy Różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Matek Barbary Jurek NMP Nieustającej Pomocy, potem zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego i owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia w parafii – wystrój kościoła, szopki, udział w liturgii.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Katarzyna Strojny, Genowefa Kuta, Lucyna Janicka, Anna Szydłowska, Elżbieta Kuta. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Lisowska Marta i Burnat Małgorzata.

1. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do Tarnowa na IX Forum Formacyjne pod hasłem “Moc Obecności – tajemnica Eucharystii” pod patronatem Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Gościem specjalnym będzie Damian Stayne (czyt. Stejn) – założyciel katolickiej wspólnoty Cor et Lumen Christi w Anglii, oraz Mocni w Duchu wspólnota ewangelizacyjna z Łodzi. Forum odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2020r. w hali Arena „Jaskółka” Tarnów. Zapisy i szczegóły na stronie: pl. Ilość miejsc ograniczona.

1. Porządek kolędy:

Poniedziałek   30 I 2019  od 8.30