1. Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Ostatnia niedziela miesiąca – kolejna Niedziela Synodalna.

1. Jutro święto Nawiedzenia NMP; we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męcz.; czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, zarazem I czwartek czerwca; w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, bp. i męcz. Życzenia….

1. Jutro zakończenie nabożeństw Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci NSPJ. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litania do NSPJ w tygodniu po Mszy św.

1. We wtorek Dzień Dziecka.

1. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 11.00 i 16.00, zaś w kaplicy o 9.00. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 11.00 natomiast po Mszy św. o godz. 16.00 zwyczajem lat ubiegłych w połączeniu ze śpiewem Litanii  o NSPJ, abyśmy mieli możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu bo to jest istotą tej Uroczystości. Zapraszamy parafian i wszystkie asysty, jednakże wiedząc, że nadal panuje stan epidemiczny, podczas Mszy św. i procesji zachowujemy zalecenia sanitarne, a więc odpowiedni dystans i zakrycie ust i nosa. Decyzji rodziców zostawiamy udział małych dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty, dzieci
    I-Komunijnych w strojach, bierzmowanych z krzyżami od bierzmowania na piersi, decyzji poszczególnych osób zostawiamy poniesienie feretronów i sztandarów. Prosimy o poniesienie baldachimu zgodnie z tradycją parafii. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła zgodnie z kierowaną już prośbą do mieszkańców poszczególnych rejonów parafii.

1. Procesja eucharystyczna w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę procesja po sumie o 11.00 i w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.  o 16.00.

1. Spowiedź przed I piątkiem i Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej codziennie pół godziny przed Mszą św.

1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00, a w kaplicy o godz. 16.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną.

1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00. O godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja teoforyczna.
  2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. W następną – I niedzielę miesiąca – ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne zmiany tajemnic różańcowych proszę dokonać indywidualnie;  składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

1. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

1. Dziękujemy panom za wykonywane prace porządkowe przy kościele.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Łabuda, Wołek, Skórka, Cieśla, Rybak. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Janicka Renata, Hołda Iwona.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.