Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna karta.

 

 1. Obdarzeni największym darem, darem Ducha Świętego idźmy głosić Ewangelię Chrystusa, aby rozpalać i budować w jedności wspólnotę Kościoła. Dziś kończy się liturgiczny Okres Wielkanocny. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Na sumie Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV. Dziś także odpust w Rzuchowej.

 

 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w ten dzień doroczna Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie; w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Życzenia…

 

 1. Nabożeństwo majowe w niedzielę po adoracji o 15.30 zaś w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej – zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. To ostatnia niedziela miesiąca – ofiary na tacę jak zwykle w ostatnią niedzielę na cele parafialne.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 220 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Makowski, Piórkowski, Maciak, Reczek, Walkowicz – Szewczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Joanna i Stankowska – Chodak Dorota.

 

 1. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

 

 1. W związku ze zbliżającymi się dożynkami parafialnymi proszono, by ogłosić, że na spotkanie organizacyjne 22 maja o godz. 19.00 przy remizie OSP proszeni są przedstawiciele rodzin – mieszkańców rejonów Tracze i Granice:

Od P. Kazimierza Jurka do P. Tadeusza Gawrona

Od P. Franciszka Kota do P. Marcina Noska

Od PP. Stefańskich do P. Stanisława Słowika.

 

 1. Informacja Centrum Kultury w Pleśnej dot. organizowanego Dnia Matki – w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Intencje mszalne – osobna kartka.