1. Obdarzeni dziś największym darem, darem Ducha Świętego, idźmy głosić Ewangelię Chrystusa, aby rozpalać i budować w jedności wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Dziś odpust w Rzuchowej. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w kościele lub kaplicy.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa – szczegóły na drzwiach i w gablocie przy kościele. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych a równocześnie dziękujemy za dotychczasowe ich przestrzeganie.

 

 1. W liturgii w tym tygodniu: pon. – święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00;  środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.; czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;  sobota  – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.  Życzenia….

 

 1. W środę Dzień Matki. Obejmujemy modlitwą wszystkie matki żyjące i zmarłe wypraszając dla nich potrzebne łaski.

 

 1. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.30. W dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy tez piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. Za półtora tygodnia Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów:
 2. Wola od Pleśnej
 3. Wola od szosy
 • Leszczyny i Tubendza
 1. Dąbrówka Szczepanowska – Góra

 

Przypominamy, że wszystkie ołtarze Bożego Ciała mają mieć charakter ściśle eucharystyczny i kierować całą uwagę na Jezusa Eucharystycznego.

 

 1. W minioną środę, 19 maja 22 osoby z naszej parafii przyjęły Sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Bpa Artura Ważnego. Gratulujemy Bierzmowanym a równocześnie im i ich Rodzicom dziękujemy za złożony dla parafii z tej racji dar finansowy, za który zamówiono już do kościoła komplet obrusów szytych na wymiar z haftem o motywach maryjnych. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Janicki – Lazarowicz – Szydłowski, Kuta, Kuta, Majorek – Płaneta, Mika –Popek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sikora Gabriela, Rymarowicz Angelika.

 

 1. Dziękujemy za wykoszenie trawy przy kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej panom: Paweł Jagoda, Jacek Boda, Krzysztof Smoleń, Wojciech Jagoda. Bóg zapłać….

 

 1. W środę o godz. 16.00 spotkanie LSO, a w piątek po mszy wieczornej tradycyjnie spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Wróbla. Dobry Jezu…